şükela:  tümü | bugün
  • kasım'da duyurulması beklenen yeni e-mürekkepli kindle'ın muhtemel adı.
    http://www.theverge.com/…mazon-specifications-rumor
  • pdf'i tam olarak desteklemeyecekse gereksiz gibi (pw2 gayet mükemmel) ama bakalım.

(bkz: reserved)

edit: 'açmıyorsa' kelimesi yerine 'tam olarak desteklemeyecekse' geldi
  • yeni seride yavaş yavaş renkli ekrana geçiş ümitlerini boşa çıkartıp hüzünlendirmiştir. çok gerekli bir şey değil ancak gerçekten devrim olurdu.

zaten şu anda pw2'nin hiç bir yeniliğe ihtiyaç duymadığı ve yeterince mükemmel olduğu bilindiği için, sağda solda forumlarda herkes gaza geldi "renkli ekran bu sefer kesin gelecek" gözüyle bakıyordu.

o değil de, o fiyat ne lan? bildiğin amerika'daki kontratlı iphone fiyatına çıkmış kindle fiyatı.
  • amazon kindle voyage

(bkz: dostum bu harika)

şimdi fiyatı 200 dolar diye belirlenmiş.kdv yi ,gümrük vergisini falan bilmemde 119 dolar olan pw2 n11.com da 340 lira ise oran orantıdan buda aşağı yukarı 570 lira oluyor.gerçi pw2 nin üstünden 1 sene geçti ,dolar değer kazandı falan derken 650 liraya okutacaklar galiba.

almayı düşünürüm ama ne bilim 650 sadece kitap okuma işi için bu sektore henüz girmemişken , yazar arkadaşlarımızdan tavsiler alıyorken bu yapılır mıydı şimdi?

bunu alsan seni 10 yıl götürür heralde bu sekter telefon sektörü gibi değil.neyse bi incelemeleri çıksın türkiyeye acaba ne zman getirirler.n11 falan bilen arkadaşlar dönerse sevinirim.
  • fiyatıyla amacından şaşmıştır. ayrıca bu denli bir fiyat artışını gerektirecek hiç bir özellik göremedim. hatta biraz inceltip sağına buton koymak dışında başka ne farkı var onu da anlamadım.

amazon kendini bir an için apple ile karıştırdı sanırım.
  • ilk seri pw sahibi olarak sırf biraz daha ince olması ve ışık sensörü dışında değişiklik göremediğim kitap okuyucu. 250-300tl arası bi fiyata pw alabilecekken sırf çok az farklı ve yeni diye bu kadar para vermeye gerek yok diye düşünüyorum. renkli ekran falan olmuş olsa neyse de neticede amaç kitap okumak öyle çok über şeyler yapılmıyor istesek de. bana fazlasıyla pahalı geldi.
  • pw serisinden birinin bunu almasi sacma olur sanirim. ıs kitap okumak kadar basitken (telefon degil bu) pw den farkli ne yapabilir bilmiyorum. daha ince olmasi, sayfa geçis butonlarinin olmasi aslında okuma zevkine cok da bir sey katmiyor. bu haliyle fiyat da duserse eger, en son modeli alayim diyenler tarafindan rahatlikla alinabilir tabi. ama o fiyat olmamis i ih.

renkli e ink beklemiyorum umrumda degil. bana pdf de kasmayan alet cikartin alayim. bu kadar zor olmamali bu.

edit: sunu soylemeden edemicem. nook da kullandim kindle pw2 de. ama pw2 de en cok aradigim sey nook da olan sayfa cevirme tuslariydi. ekrana parmagini uzatmak zorunda kalmayip parmagini hic kipirdatmadan sayfa degistiriyordun. nook u bu yuzden cok sevmistim.
    simdi voyage a gelmesi iyi oldu lakin o kadar para eder mi? bunu dusunmek lazim.
  • genelde üst sürümlerdeki yenilikler bir alt sürümü kullananlara cihazlarını değiştirtmek için yeterli gelmezdi. sadece yeni alacaklar için bir üst sürümü almak daha mantıklı olurdu. bence yeni alacaklar için bile voyage'ı paperwhite 2'den üstün kılan bariz bir özellik yok. demek istediğim, "aradaki fiyat farkına değecek" bir üstünlkük yok. yoksa incelik-hafiflik, kapasite artırımı, ışık sensörü falan bunlar güzel şeyler. güzel de, aradaki 100 dolara değer mi? değmez bence.

demem o ki, ilk kez kindle almayı düşünenler paperwhite 2'den devam edebilirler, hiçbir kayıpları olmaz. voyage 2 nasıl olacak bakalım.

not: pw2 kullanıyorum, onlarca ipad, iphone, galaxy vs. aletler içinde aldığım en iyi elektronik ürün. teknik olarak en iyi değil, genel olarak.
  • the verge pek beğenerek "shockingly good" diye nitelemiş.
    http://www.theverge.com/…-reader-price-announcement
  • the verge gibi güvenilirliğini lekelemiş sitelerin yorumlarına pek inanmamak lazım. şöyle bir rezalete imza atmış adamlar bunlar;

http://i.imgur.com/tdtovp8.jpg

pw2 iyidir, boşuna parayı çarçur etmeye gerek yok.