şükela:  tümü | bugün
  • amazon tarafından spotify, apple music gibi popüler online müzik dinleme servislerine rakip olarak çıkartılan servis.

amazon music unlimited, öncelikle abd’de sunuluyor, bir süre sonra birleşik krallık, almanya ve avusturya’ya açılacak.
  • spotify, apple music ve google music servislerine rakip amazon müzik servisi. diger sistemlerden database olarak pek farkli degil fakat totalde en cok ürüne sahip servis deniyor.
  • yaklasik 2 senedir kullandigim amazon prime music'ten sonra 15-20 gündür kullandigim servis. simdiye kadar bulamadigim pek bir sey olmadi(aslinda hic olmadi).

amazon prime kullanirken eklemek istedigim cogu sey unlimitedde idi, ilk olarak bildiklerimi ekledim. sonrasinda bana önerdiklerini incelesemde pek basarili degil gibi bu özellik. algoritmasi biraz basit olabilir, klasik dinliyorsaniz oradan yürüyor, hans zimmer diyince soundtracklerden yürüyor, kullanici sayisindan dolayi ciddi database'i olmayabilir belki bundan dolayi olabilir bu.

ses kalitesi yeterli, zaten denedigim kulakliklar high-end seyler degiller ciddi bir test yapmadim bu konuda.

uygulamasinin pil tüketimi iyi gibi ama bunu pek yorumlayamiyorum cünkü telefonun pili cok büyük(5000 mah) cok tüketse bile farkedemiyor olabilirim. cok enerji tüketen appler listesinde bu app ama yogun kullandigim her uygulama bu listede zaten.

arsivi benim icin yeterli, daha dogrusu isteyip bulamadigim sanatci olmadi, türkce 5-10 sarki var listemde sadece, türkce database'i konusunda pek yorum yapamam.

degisik özelliklerinden biri yasadigim lokasyonda alman takimlarinin maclarini live olarak dinleyebilme imkani vermesi, sampiyonlar ligi dahil buna, futbolla alakam yok ama hos bir ayrinti.

alexa ürünlerine baglanabiliyor ve senkron bicimde calisabiliyor. bende yok dolayisi ile yorum yapamiyorum.

podcast pek yok gibi, olmasi gerekiyor bence.

acikcasi arayüzü cok basarili degil bence, amazonun hedef kitlesini cekebilmesine bagli basarisi.

zamanla editleyebilirim bu girdiyi.
  • surada da incelemesi ve spotify ile karsilasitirilmasi yapilmis urun.