• çocuk için olanları tükettik. keşke yeni içerik ekleseler.
  • muhteşem maisel güzel bir dizi. platformda bulunanlara öneririm.

ımdb sayfası
  • diğer platformalara göre fiyatı bence iyi, 7.99 tl. ben ingilizcemi geliştirmek için ingilizce altyazılı dizi (bkz: seinfeld) izlemek için üye oldum, şimdilik memnunum.
  • tek hesapla 3 kişinin aynı anda video izlemesine imkan veren platform.
  • netflix ile yarışmak gibi bir derdi olduğunu sanmadığım platform.

fakat yine de içerik ekleme konusu -tr için- inanılmaz yavaş, zayıf. sanırım üye olduğumdan beri (geldiği gün) birkaç dizi film dışında hiçbir şey eklenmedi. allah'tan klasik birkaç tane dizi var da şimdilik idare ediyor.

şu ara sınav ödev vb. olmasa bir aya içeriği tüketip iptali basardım valla.

edit: eklemeden geçemedim x-ray özelliği mükemmel bir şey.
  • filmleri kısmen gereksiz, yani amazon studios jennifer salke'nin başında tarz değiştirdiği için artık manchester by the sea, the neon demon benzeri piskopat işleri çıkartmıyor yerine one night miami gibi standart holywood filmleri geliyor... yani amazon film konusunda netflix gibi çok izlenebilirliğe bakıyor, daha çok çerezlik-holywood işler gelecek bundan sonra da...

ayrıca türkiye film arşivi gerçekten ülkenin açık ara enn kötülerine oynar çünküü hint filmlerini dayamışlar, bahsetiğim eski amazon studios filmlerinden sadece chi-raq var o da en vasatıydı. türkiye'ye uzun süre girmediği için başka firmalara dağıtmış esas efsane filmlerinin dijital haklarını. ben eminim türkiye'deki 600 küsür filmin en az 300'ü hint filmidir... yani diğer ülkelerde çoğunluk dizileri için değil filmleri için üye oluyorken biz sadece dizileri için üye oluyoruz.

ancak dizi arşivi o kadar çok iyi ki, hatta şu an dünyanın en iyisi (bkz: dijital platform/@don drapper) film arşivine ciddi katkı da yapıyor. yani en iyi yönetmenlerden nicolas winding refn'ın tamı tamına 10 tane filmi var too old to die young vesilesiyle, en iyi senaristlerden matthew weiner 'ın da 8 tane filmi var the romanoffs vesilesiyle. bunlar gerçekten tam film işler, her birinin bölümü birbuçuk saati buluyor ve filmlerde göremediğimiz uçmuş yönetmenliklerle uçmuş senaryoları veriyor.
  • android tv uygulaması, netflix'inkine göre ciddi anlamda sorunlu ve ilkel.

ayrıca bakmayın siz buradaki abartılı yorumlara, netflix aşırı spam içerik bastığı için zenginliği gözardı ediliyor. henüz sadece kaliteli içerik bazında bile netflix türkiye ile kıyaslanamaz. özellikle netflix'in yerli içerik üretmesi çok kıymetli.

ancak çeşitlilik her zaman güzeldir ve rekabet bize yarar.

teknik performansa acilen el atmaları gerekiyor.
  • içeriği tam bana göre olan streaming uygulaması. dili türkçe ya da ingilizce olmayan yani anlayamadığım dizi, filmleri izlerken çok zorlanıyorum, türkçe seslendirme olan yeni filmleri, dizileri de izlemeyi sevmiyorum. bu nedenle netflixdeki alman dizileri, danimarka dizileri vs. bana hiç çekici gelmiyorlar. (eskisi gibi kaliteli seslendirmeler kesinlikle yok, netflix vs. tam hikaye. rocky'yi, geleceğe dönüşü, zor ölüm serisini kesinlikle ingilizce izleyemem hatta orijinal seslendirme yoksa bile izleyemiyorum. kaliteli seslendirme sanatçıları çok azaldı.)
    prime videoda süper kaliteli diziler izledim şimdiye kadar:
    (bkz: the americans)
    (bkz: this is us)
    (bkz: bosch (dizi))
    (bkz: the terror)
    (bkz: the expanse)
    yukarıdaki dizilerin tamamı birbirlerinden farklı türde diziler, hepsi de harika diziler, netflixde bu kalitede yapımlar bulmak çok zor.
    ayrıca aşırı ucuz bir uygulama, 8 tl nedir bu dönemde.
    en büyük eleştirim neredeyse türkçe seslendirme hiç yok. babam da üyeliğimi kullanıyor ancak bu yüzden sürekli netflix tercih ediyor. hatta seslendirmeyi geçtim bazı dizilerde türkçe altyazı yok. this is us dizisinde 3 sezon türkçe altyazı var, son 2 sezonda yok. türkiye'de büyümek istiyorlarsa bu 2 sorunu çok hızlı çözmeliler.
  • hint filmlerini dayamalarını anlayamıyorum.

fiyat olarak çok düşük olsa bile, “sikerim hindisini, iptal ediyorum” diyecek insanlar olacaktır.

platform dolu gözüksün diye dayamışlar silik hint garabetini, hiç koymayın daha iyi
  • dün gelen güncellemeden sonra ps4 pro da açılmayan, hata veren app. çözüm varsa bilen yeşillendirirse sevinirim. en kötü bi dahaki güncellemeyi beklicez
hesabın var mı? giriş yap