şükela:  tümü | bugün
  • bu versusun galibi şu anda net biçimde hepsiburada firmasıdır, 10 yıl sonra da bu durumun değişmeyeceğini düşünüyorum, ben kendim için konuşacak olursam, yıllardır hepsiburada’yı kullanırım, ve hepsiburadadan aldığım ürünlerin haddi hesabı yok, ama hiç rezalet yaşamadım, hep söz verdikleri zamanda, kalitede ürünlerimi teslim aldım, yani bunca yıldır ben hepsiburadadan sorun yaşamamışım, neden yeni bir macera arayayım, insan hiç aşık olduğu ve gerçekten tutkuyla sevdiği birini terk edebilir mi?

edit piaf: satılık diyenler var, bunu size iade ediyorum, hepsiburadadan para almıyorum, sadece müşterisiyim hepsi bu.
  • bir yanda dünya çapında 570000 çalışanlı, 1 trilyon dolar değerindeki amazon. diğer yanda sadece türkiye'de hizmet veren hepsiburada.

karikatür versiyonuna gerek yok.
    (bkz: bak şurdan siktir git)

edit: aklım jeff bezos'a gitmiş 180 milyar dolar yazmışım amazon için. kutum 1 trilyon dolar mesajları ile taşmış. teşekkürler hatırlatanlara*

edit2: hepsiburada yurtdışına satış yapıyor şeklinde mesaj atanlar da oldu. onu da ekleyeyim. evet hepsiburada'nın hepsi global adı ile yurtdışına satış yaptığını biliyorum. anlatmak istediğim şey, amazon.it'in italyan firmalar ile çalışması, amazon.de'nin alman firmalar ile çalışması vs gibi şeylerdi.
  • eğer işletim sistemi üzerinden örneklendirmek gerekirse amazon; ios'dur, hepsiburada ise, symbian os.
  • hocam hepsiburada ağlıyor tuvalete gidebilir miyiz?
  • hepsiburada ile rezalet yaşamamak mı??

bu bir dramdır. aldığın ürün aynı gün kargo dense bile gelmez, eskiden 10 tl özür çeki verirlerdi 4 yıldır o da yok.

ürün yanlış gelirse, işi gücü bırakıp kargolayıp geri göndermeniz beklenir.
    ürün eksik gelirse telefonla arayıp 1 saat dil dökmeniz 1 ay uğraşmanız beklenir.
    üründe sorun olursa iade etmeniz beklenir.

amazon'dan aldığım elektronik bir üründe en ufak bir memnuniyetsizlik durumunda "ölü piksel, minik deformeler, kindle'da ışık sızması gibi" iade edemeyeceğimi, arkadaşımın türkiye'ye getireceğini söylediğimde "çok özür dileriz, hatalı ürün sizde kalsın, biz koşulsuz yenisini en hızlı biçimde kargoluyoruz" der.

en minicik hatada bile "kusurlu mal" kategorisine sokup size ürünün kusuruna göre para iadesi yapılır.

mesela aldığım ürünün paketi deformeliydi, ürün sıfır hiçbir sorun yok %25 para iadesi yaptılar.

hepsi burada bunların 10'da birini nah yapar. her türlü sorunda, işinizi gücünüzü bırakıp, yıllık izin falan alıp yanlış gelen halıyı dahi sırtlayıp kargoya vermeniz beklenir. hiç unutmayacağım o siparişi şerefsizler. sanki sizin hatanızmış gibi, sizden çaldığı zamanın hiçbir değeri yokmuş gibi...

firma gör hepsiburada, en ufak hatada, mal sizde kalsın benim hatam yenisini gönderiyorum diyen firma gör. kutusunda bile deforme var diye %25-30 para iadesi yapan firma gör. eksik gelen ürün olunca size "hırsız pislik nerden inancam, kargocuyla açtın mı? tutatak tuttun mu?" demeyen firma gör.
  • sadece isimleri değişik olan versus.
  • türkiye pazarına girişinin daha ilk gününde amazon'a yapılan haksızlıktır.

bu kıyasa giren kesin iphone kullanıcısıdır. aynı zamanda renkli takım taraftarıdır. başka açıklaması olamaz.