şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevindirici bir haberdir. bu girişimin internet alışverişine firma ve ürün çeşitliliği getirmesini umut ediyorum.

  --- spoiler ---

  ağustos ayının başında abd merkezli online perakende devi amazon`un türkiye pazarına girmek için görüşmelerde bulunduğu iddia edilmişti. o iddialar netlik kazanıyor. küresel ticaret sitesi türkiye’de şirketini kurdu. kadro çalışmalarına başladı. iddiaya göre görüşmeler de sürüyor.

  para dergisi’nin haberine göre dünyanın en büyük alışveriş sitesi amazon.com türkiye'ye giriş yaptı. geçtiğimiz günlerde somut adımını atan amazon türkiye'de resmen bir şirket kurdu. amazon turkey services yönetim ve destek hizmetleri limited şirketi unvanlı şirketin merkezi beşiktaş görünüyor. şirketin hakim ortağı ise lüksemburg merkezli amazon europe core sari. yani amazon turkey, avrupa'ya bağlı olarak hizmet verecek.

  şirketin gündeminde türkiye'de satın alma da bulunuyor. bu olmaz ise sıfırdan yapılanma gerçekleştirilecek. amazon türkiye, kadrolaşma çalışmaları da başlatılmış durumda.

  --- spoiler ---

  kaynak
 • türkiye'de dolandırıcı kılıklı online alışveriş sitelerinin önünü kesecektir umarım. hani ekşi sözlük'te her gün rezalet başlığı açılan, süper hızlı kargo gönderimlerini 1 hafta ürün yok diye iptal eden dolandıcılar var ya. isim vermeyelim, başımız belaya girmesin. sırf bu şark kurnazı dolandırıclar iflas etsin diye bütün online alışveriş alışkanlıklarımı amazon türkiye'ye taşımaya hazırım.
 • devletin elektrik ve su faturalarina amazon vergisi eklemesiyle son bulacak olaydir.
 • sevinemediğim haberdir. bu devirde bizi amazon bile kurtaramaz.
 • sektörde bilmeyen yok. müdürlerini toparladılar. gümbür gümbür geliyor. simdi kazıkcı hepsiburada ve gittigiyor düsünsün.
 • (bkz: #64602630)

  muhtemelen 3 aya topukları göte vura vura kaçacak, veya hepsiburada kalitesinde hizmet vermeye başlayacak girişim. amazon.com ve amazon.de'deki çeşitliliğin yanından bile geçemeyecektir.
 • satın alma yaparak ilerleyeceklerinden hiçbir sike derman olmayacak kurulmadır.

  hepsiburada.com'u alsalar bile iç kadro değişmez, üst yönetim değişir. hepsiburada.com'un altına "bir amazon şirketidir" yazarlar olur biter.

  bu tür büyük yerlerin yaptığı satın almalar ve büyük markaların türkiye partnerleri düşük kalitede hizmet vermeyi ilke edinir çünkü burası türkiye!

  kimse bir amazon.com hizmet kalitesi beklemesin. o kargolar daha çok beklenir.
 • yurtici kargo ile anlasirsa vay halimize. simdiden iletisime gecip onune gecilmeli.

  tanim: olumlu gelisme
 • turkiye'de yurtici kargo ile calisip onbinlerce insani cildirtacak global e-ticaret sitesinin yatirim karari.