şükela:  tümü | bugün
  • uçak yolculuklarında aklıma düşüyor bu durum genelde. bakıyorum adam küçücük bir metalik ambalajın içine 5 gram süt koymuş üstünü de janjanlı bir jelatinle kapatmış. içindeki süt mü daha pahalıdır yoksa ambalajı mı diye düşünmeden edemiyorum. sonra tyler abi geliyor aklıma. tek kullanımlık ürünler hakkında derin bir felsefeye girişmek, hemen ardından çantamdaki sabunları yanımdakine göstermek istiyorum. olmuyor uykuya yenik düşüyorum. mutlu mesut can yeleğimi giyerken görüyorum kendimi rüyamda.
  • gerçekten var olan bir durumdur. kimi ürünlerde gerçekten ambalaj ürünün kendisinden pahali olabiliyor. neticede o üründen elde edilen gelir maliyetleri karsiliyorsa, sorun yok.
  • kullandığım bir ilaç markası için düşündüğüm durumdur. ufacık damlaya adamlar öyle teçhizat yapmışlar ki zannedersin içinden uranyum falan çıkacak. ilk önce bildiğin kartın kutusunu açıyorsun sonra kalın folyo gibi bir paket çıkıyor onu geçtikten sonra plastik kalın bir blok üzerinde sıralanmış ufak tüpleri görüyorsunuz. bu kalın bloktan tüpleri ayırdıktan sonra sallama aparatı ve plastik kapağı kopartıp damlayı kullanıyorsunuz ve tüpün ancak yarısı doludur.

http://www.sanaleczanemiz.com.tr/…8699522601264.png
  • mesela su
  • tüketiciye malın maliyeti+ambalaj maliyeti+kar+vergi girdiği için pek sorun yok gibi.