şükela:  tümü | bugün
  • bir çeşit gone girl vakası
  • işsiz gibi tüm ses kaydını dinledim.

amber bu kayıt doğru ve planlı birşey değil ise, sana çok kırgınım. 17.00 da başlayan konuşmayı dinlediğimde "şok" oldum. o durumu evlenmeden yaşayan biri olarak, artık geri dönülemez olduğunu anladım zaten. johhny tebrik ederim seni de. adamın dibisin.
  • herkes işine geldiği gibi. bu kadın johnny depp’i kendisini dövmekle suçlayıp, kadın mağduriyeti üzerinden büyük prim kasmıştı.bu ses kayıtları çıkıp, gerçeklerin farklı olduğu anlaşılınca, durumu kotarmaya çalışanlar saçmalamaya başladı. amber heard çabalayan tarafmış da, johnny depp sakinmiş çünkü sevmiyormuş. bu mantıkla türkiye’de kadın cinayetleri işleyen o kocalar çabalayan taraf mı oluyor. geçmişten gelen kendiminde kabul ettiğim ezilmişliklerinizi, o psikolojik sorunları bizi ezerek, yok sayarak aşamazsınız kadınlar. bakın bizim neslimiz, kadın erkek eşitliğini savunuyor. önceki nesillerdeki erkeklerin yaptıklarının kinini bizden çıkarmayın. manipülasyona da gelmeyin, her yönüyle sizin üzerinize oynayan, beyninizi yıkamaya çalışanlar var. bu dünyada beraber var olucaz, birbirimize karşı değil, birbirimizle yükselicez, lütfen.
  • amerikalida olsa çinlide olsa rusta olsa modelde olsa şarkicida olsa unlude olsa guzelde olsa cirkinde olsa ne olursa olsun hepsi ayni hepsi dır dır
  • ünlü camiası içinde hayran olduğum, sırf gülüşünü, bakışlarını görmek için filmlerini tekrar tekrar izlediğim iki adamdan biri coni'ydi. (diğeri keanu reyiz).

bu kaydı dinledikten sonra hayranlık seviyemi üst levela taşıyıp aşk boyutuna geçiyorum. o nasıl bir sakinlik, yapıcılık, alfalık. sen nasıl bir kralsın?

ambercim sen de nasıl bir delisin? adama vurmak nedir allasen? böyle bir adamla beraber olsam gün içinde ya sürekli teşekkür ederdim ya da sürekli özür dilerdim. ağzımdan bu iki kelime dışında başka sözcük çıkmazdı sanırım.
  • bir süre önce millet keanu reeves'in sevgilisini tartışıyordu. hah işte görün aq, adam belli ki kendi olgunluğuna denk birini aramış, bulmuş, mutlu olmuş. her şey fiziksel çekim demek değil ne yazık ki.

şimdi, bu ses kaydının güvenilir olduğunu kabul ederek, amber heard'ün manipüle edilmediğini, onun da kayıttan haberi olduğunu varsayarak yazacağım ki, bence var, biraz lafı döndürerek, suçlu olduğu yerleri atlayıp, konuyu bambaşka bir yere çekerek şov yapmış. anladığım kadarı ile johnny depp istemiş yardım almayı.

burda adamı kavga etmek istemediği için, sevmemekle suclayanlar olmuş. arkadaşlar, kavgada, hele çığrından çıkmış bir kavgada taraflar kaybetmekten başka bir sey yapmazlar. bu kavgaların kazanını olmaz. ancak ilişkiyi ve karşındakine duyduğun saygıyı kaybedersin. tartışmakla, kavgayı karıştırmayın ki adam da tartisabiliriz diyor. bana bunu söyleyebilirsin, bunu tartışabiliriz fakat kendini kaybetme diyor.

ben bu taraflardan biriydim ve bu sebeple, johnny depp'le empati kurdum. karşınızda en ufak olayda çığrından çıkan birisi var, her sözcüğünün ikisinden biri hakaret, uzaklaşmak istiyorsun, çünkü sana bir şey söyletmiyor çünkü haklı olmakla o kadar meşgul ki, seni sindirecek her şeyi yapacak, hatta yapıyor. sağa sola yumruk atıyor, sana hakaret edip bağırıyor. ben böyle bir şeyin içinden çıktım, odaya kaçıyorsun, seni kaçmakla suçlayıp sana daha çok bağırıyor. ama ben bir insanım ve duygularım var. bir insan bana gerizekalı diye bağırdıktan sonra ona eski gözle bakamıyorum ve onun psikolojik şiddetine katlanmak zorunda değilim. kolumdan tutulup, kaçtığım yerden çıkartildığim veya kapılarımın yumruklandığı çok oldu. en son çıkartıldığımda sağlam bir dayak yedim ve amber'ın söyledikleri, bana söylendi. o gerçek bir yumruk değildi. abartıyorsun. ben gerçekten sana vurmadım bile ne büyük bir drama.

bunu yapan kim olursa olsun, haksız arkadaşlar, seviyor diye bir mazareti olamaz. bu sevgi ise bile insanı çürüten, yıpratan bir sevgi. çürümeye başlayan bir agacta, yaprak yeşertemezsiniz, bu ağaçtan meyve almayı bekleyemezsiniz. böyle bir şey karşısında bir süre sonra ya ona benzemeye başlayacaksınız, siz de kontrolü kaybedeceksiniz, ya da iyice sineceksiniz. daha kötüsü başınıza ikisi birden bile gelebilir. sağlıklı bir ilişkide bireyler tartışır, kavga etmezler. tartışma farklı bir şey ve elbette ki her şey güllük gülistanlık olmayacak. ama kavga çirkin, habis ve ilişkiyi çürütüp öldüren bir durum. bunu savunmayın.
  • benim anladığım günlük hayatta da gayet çok "fuck fucking fuck" kullandıkları. gerisi benim sorunum değil. bu ikilinin derdi beni germiyor. çok da sikimde değil milyon dolarla oynarken yaşadıkları karı-koca kavgası.

kaydı ilk 3-4 dakikadan sonra dinlemedim. kelimeleri önemsiz. gerisini zaten biliyorum. aynısı kaynımda var durumu. amber konuştukça eski manita konuşuyor gibi hissettim. anneden kıza nesil bu kadınlar.
  • açılın psı son sınıf öğrencisi geldi. ilişki terapisti olmak istiyordum bu yüzden çok şey öğrendim.

-ingilizcem var. johnynin ettiği küfürleri bile cevirmemisler sanki tek küfreden kızan amber gibi görünmüş.
    -benim burda gördüğüm şey: haklı ya da haksız pek yok. anlaşamayan iki insan var sadece.

kisisel yorumum: johny 50 amber 26 yaşlarinda. kirkindan sonra azan johnyi teneşir paklarmis. problem bu jenerasyon farkı.
  • başlıkta ki kadınların yorumlarını gördünüz mü ?

"sessiz kalarak şiddet uyguluyor"

"yok sayılınca kadın çıldırıyor doğal olarak"

"kavgada sessiz kalmak korkaklıktır olgunluk değildir"

vb. yorumlar.farkındaysanız empati yapabilen kadınlarımız çıldırmış çünkü aynı şey başlarına gelse kafayı yiyecekler.

yaklaşık bir yıl önce girdiğim entrymde kadınlarla kavga konusunda yapılması gerekenleri yazmıştım.(bkz: #87603691)

johnny abimiz ustaca bu taktikleri uygulamış ve kadını cezalandırmış.

unutmayın beyler bir kadına vereceğiniz en büyük ceza sessizlik ve ilgisizliktir.onu görmezden gelmektir.aşkın zıttı nefret değil kayıtsızlıktır.

amber heard'a gelince.tipik manüplatif kaostan beslenen bir kadın.bu tip kadınlar mutsuzluktan mutlu olurlar.sürekli kaos olmalı ki mağdur olmalı ve ilgi almalı.işte bu tip kadınları yola getirebileceğiniz en iyi nokta onu yok saymaktır.

amber heard bu sıkıntılı ilişkiden sonra ne yaptı gitti elon musk'la birlikte oldu.sonra ne oldu adamı terk etti neden çünkü kaos yok.beslenebileceği bir alan yok.elon yüksek ihtimal onun her dediğini yapıyordu ki adam ağladı zırladı falan.bu noktada (bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi) devreye giriyor.

şu an johnny daha kıymetli çünkü onu sallamadı.sorsan şu an hemen johnny'e geri dönmek ister ama elon'un suratına bile bakmak istemez.

bu tip kadınlardan uzak durun sevgili hemcinslerim.bırakın kendi kaoslarında kaybolsunlar.kimseyi kurtarmak zorunda değilsiniz.zaten hayat o kadarda uzun değil.

not : bir kadınla tartışmada kazanmak istiyorsanız onunla tartışmayın.yani onu hiç kaale almayın.bu kadar basit.