şükela:  tümü | bugün
  • başlıkta ki kadınların yorumlarını gördünüz mü ?

"sessiz kalarak şiddet uyguluyor"

"yok sayılınca kadın çıldırıyor doğal olarak"

"kavgada sessiz kalmak korkaklıktır olgunluk değildir"

vb. yorumlar.farkındaysanız empati yapabilen kadınlarımız çıldırmış çünkü aynı şey başlarına gelse kafayı yiyecekler.

yaklaşık bir yıl önce girdiğim entrymde kadınlarla kavga konusunda yapılması gerekenleri yazmıştım.(bkz: #87603691)

johnny abimiz ustaca bu taktikleri uygulamış ve kadını cezalandırmış.

unutmayın beyler bir kadına vereceğiniz en büyük ceza sessizlik ve ilgisizliktir.onu görmezden gelmektir.aşkın zıttı nefret değil kayıtsızlıktır.

amber heard'a gelince.tipik manüplatif kaostan beslenen bir kadın.bu tip kadınlar mutsuzluktan mutlu olurlar.sürekli kaos olmalı ki mağdur olmalı ve ilgi almalı.işte bu tip kadınları yola getirebileceğiniz en iyi nokta onu yok saymaktır.

amber heard bu sıkıntılı ilişkiden sonra ne yaptı gitti elon musk'la birlikte oldu.sonra ne oldu adamı terk etti neden çünkü kaos yok.beslenebileceği bir alan yok.elon yüksek ihtimal onun her dediğini yapıyordu ki adam ağladı zırladı falan.bu noktada (bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi) devreye giriyor.

şu an johnny daha kıymetli çünkü onu sallamadı.sorsan şu an hemen johnny'e geri dönmek ister ama elon'un suratına bile bakmak istemez.

bu tip kadınlardan uzak durun sevgili hemcinslerim.bırakın kendi kaoslarında kaybolsunlar.kimseyi kurtarmak zorunda değilsiniz.zaten hayat o kadarda uzun değil.

not : bir kadınla tartışmada kazanmak istiyorsanız onunla tartışmayın.yani onu hiç kaale almayın.bu kadar basit.
  • amber heard ve johnny depp arasında geçen ve beni çok etkileyen, rahatsız eden tartışma kaydı. kendi yaşadıklarımı gördüm resmen. karşında her fırsatta, her sorunda sana saldıran, seni suçlayan, konuşmana izin vermeyen, konuştuğunda her kurduğun cümleden cımbızla bir şeyler çeken ve onlarla tekrar saldıran bir kadın. bu şekilde iletişim olmaz. iletişim kuramıyorsan da o ortamdan uzaklaşmak en iyisidir.

benim için çabalamıyorsun diyor. çabalamamaktan kastettiği; bağıra çağıra kavga etmemek, birbirine bir şeyler fırlatmamak, şiddet uygulamamak, o an uzaklaşıp tarafların sakinleşmesi için fırsat yaratmak. bence johnny depp en iyisini yapıyor. çünkü insanlar sinirliyken, öfkeli iken, birbirlerine bir şeyler fırlatıyor ve şiddet uyguluyorken sağlıklı bir şekilde tartışılamaz ve kesinlikle olaylar daha da şiddetlenir ve daha da kötü bir hal alır. karşında sürekli sana saldıran, sürekli suçlayan bir kişi varken yapabileceğin en doğru şey o ortamdan uzaklaşmaktır.

karşında bu şekilde sana sürekli saldıran bir kişi varken ça-ba-la-ya-maz-sın. adım atamazsın. zeytin dalı filan uzatamazsın. böyle bir durumda karşılıklı adımlar atılmalı değil mi? sen adım atıyorsun ama karşındaki saldırmaya devam ediyorsa adım madım atamazsın. atmamalısın da. çünkü karşındakinin istediği sorunu çözmek, ilişkiyi düzeltmek filan değil. karşısındaki kişinin koşulsuz olarak ona biat etmesini istiyor ve sürekli tartışacak bir şey bularak mağduru oynamak istiyor. çünkü egosunu mutsuzlukla besliyor. bu tarz insanları mutlu edemezsiniz. bunlar ne olursa olsun mutsuz olacak, tartışacak bir şey bulurlar.

amber heard’ ın yaptıklarını -sadece bu kayıtlarda değil- johnny depp yapsa adam linç edilirdi, belki de hukuki ceza alırdı. tam bir ruh hastası. ben olsam bu zamana kadar bile yanında durmazdım bu kadının. bir de adama benim için çabalamıyorsun diyor. sözlükte de benzer başlıklar açılıyor. (bkz: bir kadın için çabalamayan erkek)

adam sussa psikolojik şiddet, konuşsa şiddet, bağırsa şiddet, ona vurana vursa şiddet, tartışmada şiddet varken karşılık vermeyip kaçınca korkak. ne istiyorsunuz? ne yapalım? erkek sürekli kadının etrafında pervane olsun, aklı olmasın, karşı bir görüşü olmasın, kadının her dediğini kabul etsin, sürekli onun için bir şeyler yapsın, tartışmasın, kadın bağırırken ve şiddet uygularken kaçmasın, gel dediğinde gelsin, git dediğinde gitsin, her türlü komutu alarak istediklerini yapsın, bazen de komut vermeden istediklerini tahmin ederek de istediklerini yapsın. affedersiniz ama s.çarım ben böyle ilişkiye. ben istemiyorum. yalnız yaşarım daha iyi.
  • ergen nevrotik bir kizce ile güzelliğine kanıp evlenen yaşlı bir amcanın dramı , fazlası değil. adam 1. gün ' lan neyin içine dustuk aq ' durumuna gelmiş çıkış yolu arıyor , kadın hala ' whatsapp da son gorulmen sabah 4 , ne demek isaacle okey oynuyorsun , kaçma gel kavga edicez ' ergenliginde. bunun türkiye'de çok hocasıyla sevgili olan üniversite 3. sınıf öğrencisi versiyonuna rastlanır.
  • o değil de bu adamlar "fucking" demeden konuşamıyor mu lan? her cümlede var aşağı yukarı. tartışma kültürleri son derece avam. i'm not gonna fucking talk about toronto diyip duruyor, ne toronto'ymuş arkadaş. bir ara amber heard'ün o toronto meselesinde aşırı yükselmesi suç bastırma, konuyu saptırma gibi geldi bana.

konuya tekrar gelirsek, düşünsenize bizim türkçede tartışırken her cümlede "siktigimin/koydugumun" ifadesini kullandığımızı.

"siktigimin toronto'su hakkında konuşmayacağım."
    "siktigimin yerinde olaylardan kaçıp duruyorsun."
    "bana koyduğumun yerinde bağırıp duruyordun."

affedersiniz ama kulağa nasıl geldiğini bir şekilde tasvir etmem gerekiyordu.
  • uzun yıllardır güzelliğine hayrandım, ismini ilk sıraya yazardım bu iftiralarla dibi boyladın be amber olmadı yakışmadı...
  • kadın tartışalım diyor, adam da ne zaman tartışsak bana bağırıyorsun ben de kaçıyorum diyor.
    kadın da sen kaçınca ben daha fazla sinirleniyorum durup benimle konuşman lazım diyor.
    ve bu döngü böyle devam ediyor.
    son yaşadığım ilişki aynen böyleydi ve ben de sessiz şiddet uyguladığımı düşünüyordum ancak bu ses kayıtlarından sonra anlıyorum ki asıl sorun tartışmadan kaçanda değil de tartışmayı mümkün kılmayan insanlardaymış.

sonuç: johnny'ye saygım bir kat daha arttı.
  • adını amber yerine merve koyaymış tam olurmuş.yazık lan adama cidden acıdım çoğu zaman bende böyle kaçıp gitmeye çalışırken kendimi pisliğe kavganın içine çekilmiş buluyorum.allah kurtarmış johnny verilmiş sadakan varmış.şu saatten sonra evlenme kaç yaşına geldin takıl kafan rahat olsun.
  • beni şaşırtan itiraflardır. ilk olay patlak olduğunda johnny depp'in masum olduğunu düşünüyordum. kamera arkası görüntülerinde ve röportajlarından kendisinin genel olarak sakin ve şiddete meyilli olmayan bir insan olduğu izlenimini almıştım. ancak amber heard'ı çok bilmediğim için şiddet uygulayan tarafın o olması beni şaşırttı.

bu tip durumlarda kimse %100 suçlu değildir ancak bu konuşmada açıkça görülüyor ki amber heard kontrolcü, öfke kontrolü sorunu yaşayan ve özgüveni düşük bir insan. johnny depp'in sakin tavırları belli ki onu daha da zıvanadan çıkartmış.

ilişkilerde insanların şunu anlaması gerekir: kimse kimsenin sahibi değil. sizin için yapılması gereken bir şey başkası için bir zorunluluk olmayabilir. bu konuda kendinizi ifade edersiniz makul bir şekilde. karşı taraf kabul etmiyorsa, ya orta yolu bulursunuz ya bir taraf fedakarlık yapar ya da ayrılırsınız. anlaşmazlıkları uzatmak öfkeyi ve tartışmayı doğurur. depp - heard ilişkisinde tipik bir kadın zorbalığı görülüyor. kadın kendine göre haklı olduğunu düşünüyor ve karşı taraftan bu hakkını alana kadar onu rahat bırakmıyor. anlaşmak istemiyor, karşı tarafın hakkından feragat etmesini istiyor, bu olmayınca da ruhsal ve fiziksel şiddete baş vuruyor.

evet, zorbalık yapan çok erkek var. kendi memleketimizde özellikle bu ciddi bir sorun. ancak bu demek değil ki zorbalık yapan kadınlar yok. hem de tahminin çok ötesinde. kadınların zorbalığı daha az görünüyor. kısmen daha çok sözlü ve psikolojik olduğu için, kısmen de erkekler bu konuda konuşmadığı için.

duygusal olgunluğa erişmemiş insanlarla ilişki yaşamamak lazım. ne kadar tatlı gözükse de. sonu mutlaka drama oluyor. hem kadın hem erkek için geçerli bu.
  • bir tane konuşmadan psikolojik analiz yapanlar mı dersin adamın sakinliğine şiddet diyen mi. asıl sizlerin psikolojik desteğe ihtiyacınız var bence..

konu hakkında fikrim kadının beyanı esastır düşüncesi artık rasyonel olmaktan çıktı gibi, bu gibi konularda daha objektif bir bakış gerekli.
    demek ki potansiyel her evdilikte oluyor bunlar, bu adam bile karısından şiddet görüyorsa ben de minnak karımın bana attığı minnak dayaklarıyla yaşayabilirim.
  • itiraflarından ziyade dırdırı denilebilecek ses kaydı.

adam kavga uzamasın diye oda değiştirmiş, ortamı terk etmiş, o hâlâ “niye kaçıyorsun başının etini yeterince kemiremedim” diyor.

bal olsa bıkar insan aq. sen bunu boşa veya bırak johnny bro, çekilir dert değil.