şükela:  tümü | bugün
  • sari paketli sarma tutunu var bunun. cok sert. eksi eksi kokuyor. nerdeyse tam paket acilmis duruyor. dibini bulmus old holborn'u tercih ederim. isteyene vereyim gitsin.
  • artık golden virginia'ya tercih ettiğim tütündür kendileri. içimleri benzer ama içinden daha az çer çöp çıkıyor gibi.
  • ilk açıldığında elma sirkesi notaları veren ve içimi keyifli olan sarma sigara tütünüdür. old holbord ile golden virginia arasında bir sertliği vardır.
  • şu sıralar istanbul'da (bkz: old holborn yellow) bulmak epey büyük problem olduğundan kendisine en iyi alternatiftir, tadı biraz ekşi olsa da harman tütünlerin cinsi aynı olduğundan iyi bir abdurrahman çelebi'dir, içimi ve dumanı bayağı benziyor.
  • içimi hafif ve lezzetli; hafif olmasına rağmen sigara içtiğinizi hissettiren tütün markasıdır.

ankara'da bulamamaktayım artık, gören bilen varsa bi yeşillendirebilirse müthiş olur.
  • uzun zamandır bulamıyordum. dünden beri sevişiyoruz yine kendileriyle. el sarması tütünler arasında on üzerinden 8.5 puandır benim için.
  • old holborn sarı bulamadığımda mavi drum almıştım alternatif olarak. pek yerini tutmamıştı. şimdi yine bir old holborn yokluğu baş gösterdi ve bu sefer amber leaf i alternatif olarak aldım. memnunum. old holborn a göre daha sert ama içtikten sonra boğazı tırmalayan bir sertlik değil bu. ekşi aroması da yeşil golden virginia gibi baymıyor. aslında alternatiften ziyade ara sıra içebilirim bile bu tütünü. old holborn a bir süre sonra duyarsızlaşan damak tadını toparlamak için güzel bir çözüm. fiyatı da old holborn a nazaran daha ucuz. old holborn 30tk iken amber leaf 27tl.
  • batı virginia harmanlı, orta kıyım, orta içimli tütün. aroma olarak golden virginia'dan daha zayıf, george karelias'dan daha aromatiktir. tadı ve kokusu şarabı andırıyor. içimi ve doyuruculuğu şahane!