şükela:  tümü | bugün
  • introvert - extravert doğrusunda genelde merkeze yakın duran, her iki taraftan da özellikler taşıyan, enerji toplamak için kah yalnız kalmaya kah sosyalleşmeye ihtiyaç duyan insanlar.
  • bir yazıda, "seçici sosyal" diye bir tanım gördüm.
    http://elitedaily.com/…e-selectively-social/889144/
    tavsiye ederim, epey başarılı ve doğru tespitler var.
  • az once yaptigim testte cikan sonucum. ben tam bir ambivert misim.
  • kişilik özellikleri konusunda içedönük ve dışadönük karakterin tam ortası. kah ortamların aranan adamı, kah yalnız kurt.

yıllardır insanlara (ikna edin, hayırı cevap olarak kabul etmeyin, ısrarcı olun gibi saçmalıklar gibi) kaktırıldığının aksine, satış pazarlama, ikna ve etkileyicilik odaklı tasklarda en verimli grupmuş. içedönükler kadar utangaç, dışadönükler kadar yapışkan olmadıklarından dolayı hedefte güven, samimiyet oluşturuyor, cazip geliyormuş.
  • yıllar yılı dengesiz miyim acaba ben, diye düşünürken arkadaşlarımın ''bak seni bulduk'' diyerek sayesinde bi gizem perdesini daha araladıkları şey.
  • bana da uyan tanım.

bir bakıma ''social introvert'' de denebilir.
  • yıllardır kendim için aradığım tanımı bulmaktan çok mes'udum. içe dönük için fazla açık, dışa dönük için fazla çabuk sıkılan , zaman zaman kaçmak, zaman zaman kalabalıklar içinde kaybolmak arzusu taşıyan kişiliğimin tam tanımı bu olsa gerek.
  • jung kişilik testi 'ni çözdüğümde entp-t ve ıntp-t arasında değişkenlik gösteren bir kişilik tipim var sanıyordum, meğersem sebebi introvert ve extrovert arasında bir kişilik olan ambivert'e ait oluşummuş.