*

şükela:  tümü | bugün
  • spielberg un kurdugu produksiyon sirketlerinden birinin adi.20 yasindayken cektigi ilk 35 mm kisa filminin de adidir ayni zamanda.cepten yemeyip icmeyip cevirdigi bu film ile onu kabul etmeyen usc, ucla, nyu gibi okullara tas cikarircasina odullere doyamamistir.

    20 yasinda 35 mm film ceken bu insana saygimiz bu acidan sonsuzdur.
  • amblin entertainment'ın logosu da bisikletinin sepetinde e.t.'yi taşıyarak bir yandan uçuşa geçen elliot'dur. oldukça hafızalara kazınmış bir görüntü olması açısından ve spielberg'in de en kişisel filmim diye adlandırdığı film olmasından yola çıkarak oldukça doğru seçilmiş bir logo olduğu şüphe götürmez bir gerçektir.
  • bu kısa metrajlı film'in, steven spielberg için iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. konusu fazlasıyla basit ve sıradandı. bir kısa metrajlı filmden de sıradışı bir konu beklemiyordum açıkçası, hele hele çekim yılı 1968 ise. iki otostopçunun yolda yürürken geçirdiği dakikalar ve onların aşkları anlatılıyor. merakımdan dolayı izlediğim bir film oldu ama izlediğime de pişman değilim açıkçası.. oyuncular, rahatsız edici ve antipatı oluşturan kişiler değildi benim gözümde. pamela mcmyler isimli aktris, amblin ile aynı yıl batman isimli dizide oynamıştır. ve film, 1968 yılında en iyi kısa film ödülünü almıştır. spielberg sevenlerin bu kısa film'e biraz göz gezdirmesini tavsiye ederim..
  • dreamworks üst şirketi.aynı zamanda steven spielberg'in kısa metrajli filminin ismi.tabi yine spielberg tarafından kurulmuştur bu şirket.