şükela:  tümü | bugün
 • swiss blockchain kuruluşu olan ambrosus'un amacı akıllı sözleşmeler kullanarak hayvansal ve bitkisel gıdaların üretim yerinden sofralarımıza gelene kadar geçirdiği süreci kayıt altına almak için planlanan kontrol sistemi. binance borsasında da işlem görüyor. market cap 50 milyon $ seviyelerinde.

  ekip:

  ceo: angel versetti (birleşmiş milletler'de eski proje lideri, kripto yatırımcısı)
  gavin wood (ethereum co-founder)
  diğer üyeler de it ve tech sektöründe önemli pozisyonlarda çalışıyor. kısaca ekip sağlam.

  ambrosus ne yapmak istiyor?
  * akıllı etiketleme, baskı ve ambalajlama yöntemlerinin entegrasyonu geliştirme
  * ürün güvenliği ve allerjen maddelerin tespiti
  * üretim tesislerinden son tüketiciye kadar izlenebilirlik araçları ile ürün sahteciliğini önlemek.

  ambrosus'un nestle, migros vb. çok büyük, çok uluslu şirketlerle ortaklık kurma konusunda çalışmaları da var. gıda güvenliği ve geleceği bakımından uzun vadede koin için beklentim çok olumlu. proje iyi ekip iyi. coin şu an çok ucuz. (dün akşam twitter hesabımda twitter.com/vanadu paylaştığımda 0,34$ idi şu an 0.74$)
 • video incelemesini de yaptığım coin.
 • gözden kaçan ve kenarda öyle usulca duran fakat emin adımlarla ilerleyen tek kelimeyle harika bir proje.isviçre çıkışlı ve de takım bildiğin yıldızlar karması.şayet proje zamanla roadmap'ini adım adım tamamlarsa avrupa birliği ve hatta sözüm ona birleşmiş milletler çatısı altında uygulama alanı bile bulabilir.çünkü bu tarz projelere her zaman her platformda ilgi/talep olur.ileride daha çok bahsedeceğiz diye düşünüyorum.

  an itibariyle binance'da ve kucoin'de mevcut.