şükela:  tümü | bugün
 • mesleği ambulans şoförlüğü olan kişi.
  refleksleri kuvvetli ve usta bir şoför olmalıdır. kendi özel aracını kullanırken trafik kurallarını takip etmesi gerektiğini unutmamalıdır.
 • büyüyünce ne olmak istiyorsun suallerine alternatif bir cevap.
 • pardon adlı muhteşem filmde ibrahim*in kendisini ambul abi olarak adlandırmışlığı vardır. hatta replik yamulmuyorsam şöyle gerçekleşmekte:
  i*- ambulansın içinde kim bekliyor bizi?
  m*& a* - kim?
  i - ambul abi!!
 • ingiltere'de genellikle kadinlarin olusturdugu bir meslek grubu.
 • yakın zamanda bu mesleği icra eden biriyle bilinçli olarak bir münasebetimiz sonucu, bu mesleğin öyle önüne gelene, her araç kullanmasını bilene yaptırılmaması gerektiğini düşünmeye başladım.

  söz konusu ambulans şöforü, can havliyle ambulansın arkasına yerleştirdiğimiz arkadaşımızı hastaneye götürürken, yanındaki koltukta kimsecikler oturmamasına rağmen iki yakınını yani bizleri hastaneye kadar götürmeyi kabul etmedi. sorun burada başlamıyor. gecenin üçünde onca hastane yolunu nasıl gideceğiz abicim, cebimizde üç kuruş para yok (gerçekten yoktu.), koltuk boş, öyle olmasa bir şekilde çaresine bakarız ama imkan varken neden götürmüyorsunuz dememizin ardından söyledikleri çileden çıkarıyor. aklından değil vicdanından şüphe ettiğim ambulans şöforü, ezbere okuduğu sağlık bakanlığı mevzuatının ardından pişkin bir tavırla, elleri titreye titreye sigara içen, korkudan bembeyaz olmuş arkadaşa,

  "marlboro içmeyi biliyorsunuz amaaa!" dedi.

  "alamam arkadaş naparsanız yapın." cümlesinin ardından öyle bir baktı ki, arkadaşı aracın arkasında nefes nefese kalmış bizlere sergilediği bu iğrenç tavır karşısında, aklıselim her insan evladı tepki koyardı. yine de sustuk. arkadaşımız bir an önce hastaneye ulaşsın diye.

  şimdi gelip, o insanlar nelerle uğraşıyorlar haberin var mı senin minvalinde yorumlar yapan olur ki, en sevmediğim kolaya kaçış yoludur bu. her mesleğin belli başlı gerektirdiği bir donanım vardır, yapamayacaksan yapma arkadaşım. o kadar.
 • acil olmayan durumlarda bile hızlı gitme alışkanlığına sahip kendini doktordan da üstün tutan(bkz: anlam veremediğim şeyler) şahsiyettir
 • artık kolay olunmayandır, sınavı varmış:

  http://video.ntvmsnbc.com/…nslar-onlara-emanet.html
 • bu gece yere düşüp bayılan yaşlı bir amca için alkollü, alkolsüz ayrımı yapan bir türüne rastladığım ve hakkında boş vaktimde doldurup oluk oluk saydırmak istediğim şahıs mesleği. sağlık sektörüne giriyorsanız şunu kabul edin artık alkollü yada alkolsüz hatta uyuşturucu bile kullanmış olsa sen gelip çıtırdan bir şeyler kullanmışsın diyemezsin! sen gelip bizlere gece yarısı sokakta biz olmasak belki çok daha kötü şeyler olucak kişi için devletin polisini ,ambulansını içip içip çağırıyolar. git evinde iç , git bir yerde iç sokakta içme diyemezsin. adam alkollü değil tansiyon hastasıymış dediğimizde aa değil mi biz alkol vakası diye geldikte diyemezsin keza 112 yi arayan benim ağzımdan alkol kelimesi çıkmadı. yol bilmeme rezaletine girmiyorum bile o apayrı bir konu ( yol bilmediği yer mecidiyeköy merkez) .

  bugün anladım ki içip kaza bile geçirseniz ambulans şoförü sizi almayabilir miş yada içmeseniz bile onun kanısına göre içkili olabilirmişsiniz.