• mesleği ambulans şoförlüğü olan kişi.
    refleksleri kuvvetli ve usta bir şoför olmalıdır. kendi özel aracını kullanırken trafik kurallarını takip etmesi gerektiğini unutmamalıdır.
  • ambulans şoförlüğü gibi çok önemli bir görevi layığı ile yapabilmek için gereken , hız , hakimiyet,ustalık,ileri sürüş teknikleri , hatta temel psikoloji vb konularda "hiç bir" eğitim verilmediğini biliyormuydunuz? bende ambulans şoförlerinden öğrendim ve hayret ettim dahası utandım.
  • pardon adlı muhteşem filmde ibrahim*in kendisini ambul abi olarak adlandırmışlığı vardır. hatta replik yamulmuyorsam şöyle gerçekleşmekte:
    i*- ambulansın içinde kim bekliyor bizi?
    m*& a* - kim?
    i - ambul abi!!
  • yakın zamanda bu mesleği icra eden biriyle bilinçli olarak bir münasebetimiz sonucu, bu mesleğin öyle önüne gelene, her araç kullanmasını bilene yaptırılmaması gerektiğini düşünmeye başladım.

söz konusu ambulans şöforü, can havliyle ambulansın arkasına yerleştirdiğimiz arkadaşımızı hastaneye götürürken, yanındaki koltukta kimsecikler oturmamasına rağmen iki yakınını yani bizleri hastaneye kadar götürmeyi kabul etmedi. sorun burada başlamıyor. gecenin üçünde onca hastane yolunu nasıl gideceğiz abicim, cebimizde üç kuruş para yok (gerçekten yoktu.), koltuk boş, öyle olmasa bir şekilde çaresine bakarız ama imkan varken neden götürmüyorsunuz dememizin ardından söyledikleri çileden çıkarıyor. aklından değil vicdanından şüphe ettiğim ambulans şöforü, ezbere okuduğu sağlık bakanlığı mevzuatının ardından pişkin bir tavırla, elleri titreye titreye sigara içen, korkudan bembeyaz olmuş arkadaşa,

"marlboro içmeyi biliyorsunuz amaaa!" dedi.

"alamam arkadaş naparsanız yapın." cümlesinin ardından öyle bir baktı ki, arkadaşı aracın arkasında nefes nefese kalmış bizlere sergilediği bu iğrenç tavır karşısında, aklıselim her insan evladı tepki koyardı. yine de sustuk. arkadaşımız bir an önce hastaneye ulaşsın diye.

şimdi gelip, o insanlar nelerle uğraşıyorlar haberin var mı senin minvalinde yorumlar yapan olur ki, en sevmediğim kolaya kaçış yoludur bu. her mesleğin belli başlı gerektirdiği bir donanım vardır, yapamayacaksan yapma arkadaşım. o kadar.
  • acil olmayan durumlarda bile hızlı gitme alışkanlığına sahip kendini doktordan da üstün tutan(bkz: anlam veremediğim şeyler) şahsiyettir
  • büyüyünce ne olmak istiyorsun suallerine alternatif bir cevap.
  • ambulans şoförlüğü gibi çok önemli bir görevi layığı ile yapabilmek için gereken , hız , hakimiyet,ustalık,ileri sürüş teknikleri , hatta temel psikoloji vb konularda "hiç bir" eğitim verilmediğini biliyormuydunuz? bende ambulans şoförlerinden öğrendim ve hayret ettim dahası utandım.
  • çoğu doktor biz çok eğitimliyiz bizim işimizi başka sağlık çalışanı yapamaz der ancak şu hastayı 5 dk içerisinde şuradan şuraya istanbul trafiğinde götür deseler hastayı öldürdüğü yetmezmiş gibi yolda da iki kişiyi ezip öldürür.

ambulans şöförlüğü çok zor ve beceri gerektiren bir meslektir. aşağıdaki kanala arada bakmanızı öneririm.

ambulans istanbul
  • ernest hemingway'dir.
    yazarımız, birinci dünya savaşında kızılhaç için gönüllü sürücü olup avrupa'ya gitmiştir.
hesabın var mı? giriş yap