şükela:  tümü | bugün soru sor
 • normal bir ülkede yaşansa günlerce konuşulacak , sorumluların ve üst sorumluların istifa etmesine sebep olacak ciddi bir skandal ve dramın ülkemiz gazetelerinde veriliş şekli.sanki son derece sıradan basit bir haber gibi.

  sağlık bakanlığının bir tarikatın arka bahçesi haline getirildiği iddia edilen yeni türkiye'mizde ise , kaza , takdir-i ilahi , canı allah verdi allah aldı kafası ile geçiştirilecek ve ne bir önlem ne bir ders alınacaktır.

  haber

  ................
  tefenni-burdur karayolunda hareket halindeki ambulans, göl evleri mevkii’ne saat 04.30 sıralarında gelirken araçtaki oksijen tüpü bilinmeyen bir nedenle patladı. patlama nedeniyle ambulansta yangın çıktı. ambulans şoförü hamza tokgöz aracı durdururken ile sağlık memuru levent yaman, anestezi teknikeri ibrahim bölükbaşı ve ismail sargın’ın eşi teslime sargın kendilerini dışarı attı.
  .................
 • takdir-i ilahi ile bunun gibi bir sorumsuzluktan yırtıldığı sürece ülkemiz ciddi bir ülke-devlet olamaz. adalet, vergilendirme, eğitim, sağlık ve güvenlik herkese eşit şekilde uygulanmadıkça avrupa, amerika bizi nah kıskanır.
 • ihmal olmayı yüksek ihtimal, oksijen tüpleri kolay kolay infilak edecek şeyler değil.

  final destination film serisine sahne olarak konabilecek olay.
 • ölümle yaşam arasındaki gidip gelirken yaşama ihtimalinin en yüksek olduğu yerde ölmek..ölüm çeşidi skalası olarak baya gelişmiş bir ülkeyiz.
 • (bkz: sadece türkiye'de yaşanabilen olaylar)

  durun tahmin edeyim. kullanılan tüp standartlara uygun olmayan yan sanayi ürünü kaçak bir tüptü. hatta sanayii tipi tüp bile olabilir.

  normalde oksijen tüpünün patlaması çok düşük bir ihtimal hatta sıfır. demek ki burada ciddi bir ihmal söz konusu. sonuç, bir insan tedavi olacağım diye bindiği ambülansta yaşamını yitirdi ve her zamanki soru ortada kaldı, sorumlular kim?

  kaza değil 100% ihmal sonucu yaşanan olay.