• dehşet olay.
    malı mülkü satıp yurtdışına yerleşmek şart oldu ama mal mülk de yok amk.
    yeğeni, amcasının taciz ettiğini söyleyip bi iftira atıp mahalleliye bir güzel dayak yediriyor. olayların bu kadar büyüyeceğini hesap etmiyor tabi hemen çark ediyor. iş işten geçiyor tabi adam patatese dönüyor.
    biz adam olmayız. olmayacağız da.

tekrar yazıyorum.
    neyin suc olduguna karar vermek sizin isiniz degil,
    kendinizce insanlari cezalandirmak sizin ustunuze vazife degil,
    bu yanginlara odun tasimayin.

daha geçen senelerde, tecavuzcu diye oldurulen cocugun tecavuzcu olmadigi ortaya cikti. burada o ölmüş çocuğu, internette gördüğünüz şeylere dayanarak yerin dibine sokmuştunuz.

yine yazayım:
    neyin suc olduguna karar vermek sizin isiniz degil,
    kendinizce insanlari cezalandirmak sizin ustunuze vazife degil,
    bu yanginlara odun tasimayin.
    tavukbanalop
  • aklıma üniversitede yaşadığım olayı getirmiştir.
    şöyle ki yurtta bir kız aile zoruyla tıp fakültesi kazanıp geliyor.birinci yılın sonunda bölümden ayrılmak istiyor ama ailesi kabul etmiyor.ve duygusuz kızımız bir plan kuruyor kendi aklınca.
    plan şu;
    yurtta çalışan genç bir çocuk var(hayatımda gördüğüm en terbiyeli, ahlaklı insanlardan birisiydi)bu çocuk bana tecavüz etti, gelin beni burdan alın diyor ailesine.ailesi tüm akrabaları toplayıp yurdu basıyor.öldüresiye dövüyor çocuğu.olay polise taşınıyor ve tabi çocuğun suçsuz olduğu ortaya çıkıyor.kız herşeyi itiraf ediyor.
    olayın tüm ilde duyulmasından dolayı yurt yönetimi çocuğu işten çıkarıyor.ailesine tek başına bakmaya çalışan çocuğun yediği dayak ve işsiz kalmasıyla sonuçlanıyor olay.
    ne denmeli bilemiyorum.bir insanın hayatını karartmak nasıl bu kadar kolay olabiliyor anlamıyorum.
  • işte bu yüzden adaleti sağlamak adına bu şekilde suçlanan kişilerin ağzını burnunu kırmamalıyız. iftira atılan kişi olabilirsiniz bırakın hakimler karar versin ve suçluysa cezasını 4 duvar arasında çeksin suçlular
  • kızın yargıtay kararlarından haberi yok sanırım. haberi olsaydı 'kişi kendi namusuna iftira atmaz' ilkesi gereğince böyle bir işe kalkışmazdı.
  • işin içinden bildiriyorum. ilk yada ikinci ya da bininci bile olmayan olay. hemen her gün bu tip bir iftira ile karşılaşabilirsiniz. burda vatandaş linç etmiş. çoğu olayda polis işkencesiyle karşı karşıya kalıyor erkekler.

yakın tarihte bir müvekkilim benzer bir iftira ile bir gün gözaltında kaldı. işkence görüp görmediğini tespit etmek için gidilen hastanede bile polisten şiddet gördü. dosya takipsizlikle sonuçlanınca da "siktir et polisleri bir daha bu konu açılsın istemiyorum" diyerek söz konusu polislerin anasını sikmeme engel oldu.

bu olaylar ile ilgili teorim akp hükümetinin radikal siyasal islamcı politikalarından biri olan haremlik selamlık toplum sistemini hayata geçirmek için yargı eliyle uyguladığı bir zulüm olarak görüyorum. iyi düşünün. bir kadınla yalnız asansöre binemeyecek duruma geldik.
  • hatırlıyormusunuz bir adam gencecik masum bir genci oldurdu.
    sırf kızı o cocugu bana tecavuz etti diye sucladıgı için.
    masum genc bu haksızlık karsısında bedelini hayatıyla odedi.
    işte o anlık iftira kadın,erkek farketmez hayatları karartıyor.
  • şimdi kadına şiddet uygulamak acizlik diyoruz haklısınız katılıyorum ama gerçekten de haksız yere böyle bir dayak yesem tillahı gelse o kızı elimden alamaz...
  • yine aptal bir habercilik... taciz etmedi ama suçsuz öyle bir şey yok diyen kişi , elde çocuklu komşu kadın:) , olayı görmüş gibi anlatıyor; kız içki içmiş kafa güzel, o yüzden oyle dedi. başka kaynak yok. ulan; adamın ifadesi yok, suçlayan yeğenin ifadesi yok.., saçma sapan haber... bir de canlandırmışlar... bu arada mahalleli tam bir mal... ulan polisi arayın... eve gidip adamı niye dövüyorsunuz.. cahil mahalleli
  • çok haklı bir tespit.

toplum olarak birçok pislikle göz göre karşılaştık, çoğunun maalesef adaletten payını almadığını gördük, doğal olarak kızdık. herkes bunun farkında hak yok hukuk yok ve herkes elinden geleni ardına koymamaya başladı. hassas konularda özellikle ihtiyacımız olan sağduyu.
  • insan insana bunu nasıl yapar, aklım almıyor.

her şey bir yana, adamcağızın çocukları ve ailesi, bunu hak edecek ne yaptı?

pekii bundan sonra gerçekten taciz gibi bir olayı yaşayan genç kızların ifadelerine şüpheyle bakılmasının yükünü nasıl taşıyacaksın?

edit : başbaşa içki içmek ne demek?
hesabın var mı? giriş yap