• başlığı açan arkadaş intel işlemci stoğu yapıp satamamış sanırım, kanına dokunmuş. videoda kullanılan işlemci phenom ii x4 970. yani eski seri, 45 nanometre ve dandik bir işlemci. ayrıca herhangi bir bir işlemcinin fanını sökerseniz aynı şeyi yapabilirsiniz. bazılarında yük altında çalıştırmak gerekebilir. ryzen serisi gayet iyi ve intel'e çok büyük zarar verdi, indirim yaptırmak zorunda bıraktı. boşa fanboyluk yapmaya gerek yok.

düzenleme: (bkz: don't feed the troll)
  • 7 düvel bir araya geldi amd'yi batiramadi bu boş video mu bitirecek amd'yi. işlemcilerin en hasıdır. son yıllarda intel'in eline her açıdan vermiştir.

edit: 7 düvel ile kastettiğim mesut çevik videosu
  • herhangi bir soğutma olmadan bile dakikalarca çalışabilen bir işlemci içeren video. amd'nin özellikle eski işlemcileri termal iletkenliği şuanki yeni nesil işlemcilere göre çok daha yüksek. bundan seneler önce cm nepton 120x sıvı soğutma ile intel 2500k, 3770k ve amd fx 8300 kullanma şansım oldu. aynı soğutma ile fx 8300 5ghz'de iken 60 derecelerde iken 2500k 75-80 arasında geziyordu. 3770k'yı ise 5ghz deyken
    90-95 derecelerde geziyor, aşırı ısıdan dolayı restart atıyordu
    şuan kullandığım kasada hala aynı 3770k'yı kullanıyorum. işlemciye en iyisinden delid yaptım, corsair h110i sıvı soğutma taktım, 5.1 ghz'e kadar çıkabiliyor 75 derecenin altında, 1.480v'da.
    yani demem o ki intel işlemcilerinde ucuza kaçmak için dandik bir sıvı metal kullanırken amd en azından düzgün bir sıvı metal kullanıyor iletkenliği yüksek. bu şartlar altında barbekü de yapılır amd ile genede işlemci çalışmaya devam eder, afiyet olsun..
  • soğutucusu sökülen antik bir işlemcinin ısındığını göstererek inanılmaz! bir gerçeği ifşa eden video
  • videodakinin et pişirmeden anlamadığını gördüğümüz video. ete en fazla 3 kere dokunulur...
  • lan olm elinde intel hissesi mi var :) hayir zevkle alin serefsiz amd ciler . amd olmasa intel 3 katina satar herseyi. nvidia hakeza nasil bir gerizekalisiniz siz ya.
  • işlemci üreticileri üzerinden bile kavga etmeyi başaran tipleri gösteren bir garip başlık.
  • hayırlı olsun kardeş başlığına bağlaç olan de bağlatmışsın.
  • keşke de bağlacından önce barbekü keyfi veren diğer işlemciyi de yazsaydın dedirten başlık.

(bkz: o dalar da ışıksızım)
  • entry neresinden tutsan elinde kalıyor.

1. -de eki birleşik yazılır.
    2. videoda kullanılan işlemci eski.
    3. işlemci eski olmasa bile herhangi bir amd veya intel işlemcisi de aynı sonucu verecektir. zaten bu yüzden aktif bir soğutmaya ihtiyaç duyuluyor...
    4. amd stok soğutucusu intel'in taş devrinden kalma stok soğutucusuna göre daha başarılı.

al bu da intel versiyonu. youtube

düzenleme: orjinal başlıkta -de eki ayrıydı ben de ayrı yazılır yazmışım. kafaya bak. hiçbiriniz de uyarmıyorsunuz...
hesabın var mı? giriş yap