şükela:  tümü | bugün
  • amd vega mimarisini kullanan 2017 model ekran kartı.
    serinin en kaslı modeli amd radeon rx vega 64'ün ufak kardeşi.
  • titanlar ve gtx 1080 2080 ler haricinde diğer tüm ekran kartlarını tokatlamıştır. not:abisi vega 64 ve vii de hariç, çok yüksek gflop değeri vardır bunda hmb2 belleklerin katkısı çok büyüktür rahat 5 sene çıkacak bütün oyunları full hd hatta wqhd oynatır ultra detayda.
  • bios'u flashlanmak suretiyle samsung bellekli olanları vega 64'e dönüşebilen ekran kartı. performans olarak belki %2-3 fps farkediyor vega 64 ile bu şekilde. tabi tdp uçuyor ve daha çok ısınmaya başladığı için daha gürültülü çalışıyor bu şekilde.

çift bios chipi olduğu için ve switch ile bios seçilebildiği için riskli de sayılmaz. nitekim bir hata olursa default bios'a döndürmek çocuk oyuncağı.

muadili nvidia kartlara nazaran 80-100 watt daha fazla güç çekmesi, bazı oyunlarda dibe çakılması(bazı oyunlar amd kartları desteklemiyor tam olarak) ve bir sürü ayar çekilmeden tam potansiyelini yansıtamaması dezavantajı iken para/fps konusunda oldukça başarılıdır.

minerlar çok rağbet ettiği için bir dönem bulunamıyordu ancak yurtdışından çok uygun fiyatlara sıfır almak veya mining çıkması ikinci el bulmak mümkün.
  • az önce muhteşem bir indirim yakalayarak 1990 liraya (neredeyse amazon fiyatına) sipariş ettiğim rx serisi ekran kartı. günlerdir testlere, benchmarklara bakmaktan ciğerim soldu. ryzen 2600, 2x8 3000mhz vengeance ve b350m setimin son parçası tamamlanmış oldu.

geldiği zaman undervolt yapacağım. reddit'te öğrendim ki gigabyte modeli tamamen sorunlarla dolu. bir sürü kullanıcı mavi ekran sorunlarından ve overheat düzensizliklerinden bahsetmiş. ben sapphire pulse modelini aldığım için hedefim 1040-1070 mvolt ve 1500-1600 hızlarında bir orta ayar çekmek ve cihazın emdiği w değerini en az 75 birim aşağı indirmek. 750 psu kullanmama rağmen ısınan bir makine istemiyorum. zira oda zaten küçük ve önümüz sıcak bir yaz.

aoc 144hz 24" 1 ms güzel bir monitörle her şey yolunu bulmuş olacak. en az 5 senelik sistemi de böylelikle hallettik.

yalnızca 24 saat sonra edit : indirimi sona erdi ve yeniden minimum 2360 liraya yükseldi. arada vurgunu yapmış oldum.