şükela:  tümü | bugün soru sor
  • amd'nin yeni ekran kartı.

vega serisi kartlar fiyatının yüksek olması sebebiyle ulaşımı zor kartlar.
    amd ise her zamanki gibi kullanıcı dostu olmaya çalıştığından gddr5 bellekli bir kart çıkarıp önümüze koydu.
    şimdilik türkiyede yok ama yılbaşında gelir sanırım, madenciler çökmezse normal bir fiyattan alabiliriz diye düşünüyorum.

boost performansı 1545 mhz olarak açıklanmış ama farklı markaların üreteceği modellerde 1600 mhz civarına ulaşacağını, hatta biraz aşabilir.

nvidia cephesindeki rakibi yine gtx1060 ama performansının gtx1060'ın üzerinde olduğu söyleniyor, markaların destekleyip itekleyip çıkaracağı ürünlerde bunun kesinleşeceğini düşünüyorum.

1080p ultra oyuncuları için yeterli bir kart olacağını düşünüyorum.
    tüm oyunlarda 60 fps beklentisi karşılanamayabilir ama 30-40-50 fps civarında rahatlıkla oynatabilir.
    kaldı ki rx580 bile optimizasyon özürlü olmayan oyunlarda gayet güzel performans verdi.

technopat incelemesini sabırsızlıkla bekliyorum, amd sistem toplama gibi bir düşüncem var.
    malum kur bu şekildeyken gidip gtx 1070 alsak bile 3.5-4 kağıttan bahsediyorlar.

grafik delisi olmayan, 4k peşinde koşmayan herkesi tatmin edeceğini düşünüyorum.
    sorunsuz bir kart çıkarırlarsa tadından yenmez.

amd'nin kart ile ilgili önümüze koydukları alttaki linktedir.
    https://www.amd.com/…roducts/graphics/radeon-rx-590
  • nitro+ markasıyla çıkan 8 gb special edition modelini almayı düşündüğüm ekran kartı. rakibi gtx1060 dan daha iyi ve daha ucuz.