şükela:  tümü | bugün soru sor
  • amd'nin 7 şubat 2019'da tanıtacağı 16 gb hbm2 bellek 4096 bit ile sunulan ekran kartı. nvidia rtx 2080'e rakip olarak çıkıyormuş. bakın burası önemli, 2080ti'ya değil 2080'e. yani, 16gb hbm2 bellekli kartı, 8 gb gddr6 256 bit karta rakip olarak çıkarıyorlar. üstelik, ray tracing de yok. o halde bu rakam fetişizminin manası ne?

edit https://youtu.be/alhegnvzv50

nvidia rtx 2080'den devam et.
  • bir başka hayal kırıklığı daha, rtx 2080'le benzer seviyede olduğunu kabul etsek bile, termal performans ve güç tüketimi değerleri, 2080'in çok uzağında üstelik kart fabrika çıkış ayarlarında dahi limitlerinde geliyor dolayısıyla hız aşırtma neredeyse söz konusu değil.

amd tarafından bakarsak; 16gb hbm2 bellek ve 7nm üretim sürecinin verimlilik sorunları sebebiyle bu kartın maliyeti son derece yüksek olmalı, muhtemelen vega 56 ya da 64'ten dahi daha az bulunabilir olacaktır zira firmanın radeon vii'den kar etmesi son derece zor.

internette dolanan navi mimarisi rtx 2070 performansını yarı fiyatına sunacak geyiklerini ve sözde sızıntıları kesinlikle gerçekçi bulmuıyorum fakat yine de naviden umutluyum.
  • ekran kartı konusunda hayal kırıklıkları serimin yeni üyesi.

elimdeki 1080ti'ı #76124520 nolu entrydeki sebepten dolayı başka bir kart ile değiştirmeye çalışıyorum ilk rtxe heycanlandım o fos çıktı(#85266669).

en başından beri gönlümde yatan amdye geçeyim dedim bu kart da gitti 1080ti dan dayak yedi.

ben mevcut kartıma iyi bakayım madem.