şükela:  tümü | bugün
 • amd'nin yeni ekran kartı. rtx 2070'e karşılık üretilmiş. 2070'den bir gıdım daha performanslı ve 450 dolar civarında çıkacak piyasaya.
 • bugün ülkemizde satışına başlandı. 3k civarı fiyatıyla zorlanır.
 • özellikle forza 4 'te çok iyi sonuç almış,rakibine epey fark atmış. önüzmüzdeki dönemde çıkacak oyunların benzer teknikler kullanacağı söyleniyor. dolayısı ile gelecek vaad eden bir mimari.
 • ortalama olarak 2070 ile aynı performanslı (hatta bazı oyunlarda daha iyi) ve 2070den 1500 lira daha ucuz ekran kartı.
 • önümüzdeki günlerde sistem toplamayı düşünüyorum.
  bu kartı ryzen 5 3600 ile kombine etmeyi düşünüyorum

  bu ikiliyle uyumlu çalışacak ram anakart kasa güç kaynağı vesaire her türlü önerinize ihtiyacım var suserlar donanım konusunda bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.
 • amd'nin oyunlarda takılma,donma,ekranda çizgi ,crash ve wattman sorunu olan yeni kartı.
 • yaklaşık bir aydır kullandığım, nazar değmesin hiç bir sorun çıkarmayan kartım. assassins creed odessey de ultra grafik seviyesinde 4k çözünürlükte 30 üzeri fps ortalaması veriyor.

  not: 5700 xt nin iki kat fiyatına sahip nvidia geforce rtx 2080 super ekran kartı aynı oyun, aynı çözünürlükte sadece %10 daha fazla performans verebiliyor.
 • üsteki yazara bakıp bu ekran kartını almayı düşünmeyin çünkü problemi çok. güncellemeleri leş! ayrıca online oyunlarda rtx 2080s %20-30 daha fazla performans veriyor. rx 5700 xt ancak rtx 2070 ile kapışabilir.

  ekran kartında her zaman öncü nvidia. otomatik ve manuel vites gibi düşünün. amd ekran kartları sizi biraz uğraştırır ama cebinizi korur. fakat kesinlikle rx 5700 xt modelinden uzak durun. ısınması, yazılımı ve bir çok şeyi dert..

  belki ilerki zamanlarda amd bir atak yapıp, güzel bir ekran kartı çıkarabilir. hatta yanlış hatırlamıyorsam, bir kaç ay önce duyurmuşlardı.

  edit : şu leş kartı savunup mesaj kutumu yeşillendirene fena söverim. üstüne bir video ile göt etmekten kaçınmam.
 • ben 2 entry yukarıda bahsettiğim gibi, kişisel deneyimim olarak bu karttan çok memnunum. okuduklarım ve seyrettiklerim bu deneyimden hiç bir zaman daha önemli değil.

  kendi deneyimlerimi aktarıyorum. firmanın fanı ya da satıcısı vs değilim. 1997 senesinden beri kendi bilgisayarını toplayan bir teknoloji meraklısıyım. bir çok kişinin artık "göt eden" videolarda anca görebileceği monster voodoo 2 ekran kartını öğrenci harçlıklarımı biriktirerek almış biriyim. şu anda da teknolojiyi elimden geldiğince takip ediyorum. 10 küsür senedir teknoloji sektörünün "bleeding edge" tabir edilen bir kolunda çalışıyorum.

  daha önceki ekran kartım gtx 970 idi. ondan da çok memnundum. ondan önceki amd idi, ondan önceki nvidia idi vs. vs.

  bir satın almadan önce tüm incelemeleri vs dikkatle kontrol ederim. asus rx 5700xt serisinde ağır batırmıştır. ancak diğer üreticilerde ısınma sorunundan bahsetmek mümkün değildir.

  fiyat performans olarak rt5700 xt iyi bir kart. alırsanız ve memnun kalmazsınız, ben sorumlu değilim. diğer kişiler de nvidia ürünlerine kefil olacağını sanmıyorum. kefil olmalarını da tavsiye de etmem.
  ben kendi tecrübemi ve sektördeki genel algıyı size iletiyorum. amd nin genel olarak yazılımından memnun olunmadığının farkındayım. benim kullanımımda bu konuda bir soruna rastlamadım. videolarda rastlanıyor deniyorsa, ben de sorunlu demek zorunda mıyım?

  benim kullanımım şu şekilde:
  - 60hz 4k ekran kullanıyorum. eğer isterleri yüksek bir oyun ise aynı ekranda 2k çözünürlüğe düşüyorum
  - yayıncı veya profesyonel oyuncu değilim
  - oyun oynarken pc performansını inceleme merakımın önüne geçemiyorum

  bunun dışında yazacağım ek bir konu yok. bu 2 entry'min faydalı olduğu kişiler varsa ne mutlu. yoksa boşuna zaman kaybetmişim demektir.

  her türlü yoruma, mesaj kutumun yeşillendirmesine açığım. "göt ederim", "sikerim", "sokarım", "amına korum" yorumlarına tamamen kapalıyım.