şükela:  tümü | bugün
  • amd'nin yeni işlemci ailesinin adı.
  • amd zen serisi işlemci ailesinin yenilenmiş adı. tanıtımına şuradan ulaşabilirsiniz:

https://youtu.be/4defj2mrlta?t=14m49s
  • hakkında türkçe bilgi almak isterseniz teknoseyir incelemiş.

https://www.youtube.com/watch?v=zaszobt-tb4
  • intel katili olmayı planlayan amd'nin, yeni evladının adı. tanıtımda 1100$'lık inteli tek eliyle tokatlıyor. ayrıca sallamıyorlarsa, donanım kalitesine(soğutma, anakart vs.) göre son sürat otomatik overclock olacağı. pratikte ne olur bilinmez ama tutar ve de ucuz olursa; üst seviye işlemciye böbrek parası isteyenler taklaya gelebilir. bir diğer böbrek meraklısı nvidia'ya da göz kırpmayı unutmamışlar.
  • ortalığı şimdiden kasıp kavurmaya başlayan işlemci.
    ciddi anlamda gurur duydum.
    6900k'nın performansından 1 tık yukarısını çok daha ucuza satacaklar ki, bitirmeden önce vega ile nvidia'yı da yerle bir edeceklerini gösterdiler. bakalım bundan sonrası ne olacak meraklıyım.

intel bok yesin.

2017 bomba gibi geliyor!
  • sanki bu sefer olacak gibi.
    en azından dolar kuru nedeniyle teknolojinin pahalilasmasi ile ülkemizde tutacak gibi.
  • ulan yıllardır sistem kurmak için bekledim, dolar artıyor diye korkup aldım parçaları şimdi işlemci duyurdu amd. i7 6700 almıştım tanıtılan, söylenene göre işlemciye verdiğim para boşa gitti. ah ulan amd.
  • amd her seriyle böyle bir "intel'in eline bu sefer veriyoruz" havasına giriyor fakat o gaz intelin bir sonraki serisine kadar devam ediyor. kimse kusura bakmasın senelerdir olan bu.

kendim kullandığım için biliyorum amd'nin fx serisi 8 çekirdek diye çıkıyor eee bi deneyelim deyip alıyorsun 4 çekirdek içinde 2 ayrı çekirdek falan gibi abukluklar çıkıyor içinden sonra intel 4. çekirdeğin üstüne 2 çekirdek daha koyuyor amd'yi tokatlayıp geçiyor.

fx-8350'den e5-1650'ye geçtim durum böyle.

intel'in extreme serisine karşı konumlandırılıyormuş şu sıradan neyle denk olacak amd kardeş?

bir de amd'nin mobil işlemcide gaza gelmesi var ki her seferinde fail oldu o işin sonucu.