şükela:  tümü | bugün
  • 2016 sonunda çıkması beklenen amd işlemci mimarisi, 14 nm ve ddr4 desteği sunuyor. amd için 28 nm'den 14 nm'ye inmek oldukça büyük bir olay olsa da en yakın rakibi intel amd'nin sunduklarını ağustos 2015'den beri sunuyor ve 10 nm mimarili işlemciler üzerinde çalışıyor olacak. umarım iyi bir çıkış yakalar da intel arasındaki performans ve güç tüketimi konularında farkı kapatmayı başarır.
  • zen mimarili apular da 2017 de çıkacaktır
  • sene sonu itibariyle, kas olarak skylake serisiyle eşdeğer, fiyat olarak en azından 3/2 si seviyesinde olması beklenen amd işlemci mimarisidir. söylenenler doğru çıkarsa amd'nin 2017'de piyasayı domine etmesi sürpriz olmayacaktır. özellikle amd'nin fx saçmalığı herkesi korkuya sevk etsede kocaman bir son kullanıcı kitlesi, artık tekelleşmeye başlayan intel'in tökezlemesini dört gözle beklemektedir.

(bkz: lütfen olsun çünkü)
  • pc toplamak için piyasaya teşrif etmesini beklediğim işlemci, jim keller abiye güveniyorum.
  • 2017'de yeni bilgisayar toplamayı planlayan tayfanın (tayfa içinde ben de varım) merakla beklediği ürün. eski athlon xp zamanlarını yaşatsa ne güzel olur.
  • (bkz: bulldozer 2)

hava, civa yani...
  • eger test sonuclari dogru ise; amd adina umut vaadeden cpu.

intel piyasada ezici hale gelince nasil adi bir fiyat politikasi izledi, hepimizin malumu. adamlarin elle tutulur cpu'larinin fiyati giris seviyesi bir bilgisayar parasi. iste sirf bu yuzden umuyorum yardiracaktir bu cpu.
  • 13 aralıkda tanıtımı yapılacaktır. çıkış tarihi ise ocak 2017. *
  • (bkz: amd ryzen)
  • 2.versiyonu 2018'de gelecekmiş ve 7 nm olacakmış. eğer öyle bir şey olursa çarşı karışır.

(bkz: https://www.donanimhaber.com/…018de-ustelik-7nm.htm)