şükela:  tümü | bugün
  • bir çeşit inanç. genel olarak "(bkz: am) varsa neden göremiyoruz?" sözüne dayanan, bu topraklardan şahsım önderliğinde kurulmuş bir inanç şeklidir. sosyolojik olarak incelendiğinde, bir çok türk erkeğinin aslında gizli ameist olduğu ancak bunun farkında olmadığını belirtmek isterim. zaten bu entry farkındalık yaratmak amacıyla açılmıştır.

am diye bir şey yoktur olsa görürdük, bilirdik. bütün yakın çevremiz am muhabbeti yapıyor ancak daha gören yok, gördüğünü söyleyenler var ama ne kadar inandırıcıdır bilinmez. kadınların yüzbinlerce yıldır kurdukları gizli örgütleri, bizleri buna inanmaya yönlendirmektedir. kültürümüzde var olan "amı olanın dini olmaz" atasözü, amım var diyenin aslında genel ahlak kurallarını reddeden insanlar olduklarını bizlerin bilinçdışına bir mesaj olarak göndermişlerdir. fakat biz gariban türk erkekleri, olmayan bu kavram yüzünden en güzel yıllarımızı heba etmekte, gerek birbirimize düşmekte, gerekse bu uğurda ölmekteyiz. aydınlığa kavuşmanız, ameizm ile mümkündür.

peki "am yoksa nerden geldik?" cevap basit: yıllardır uygulanan yöntem olan sezaryenle tabiiki. siz hiç eski türk filmlerinde doğum odasına giren erkek gördünüz mü? göremezsiniz. çünkü kadınların gizli örgütü bunu aralarında saklı tutarlar ve normal doğum yaptım algısı yaratıp, günlerce kocalarını kullanır, çocuklarına ben seni çok zor doğurdum da şöyle de böyle de diye masal okurlar.

özetle, am yoktur. olsa da bilemeyiz. bilsek de anlatamayız. anlatsak da anlamazlar. insanlık kadar eski olan varoluşsal soruların bütün cevabı, zihninizde oluşan ve sizlere algı yaratan "am" kavramını reddetmenizden geçer beyler! özgürlük "ameist" bir dünya görüşünden geçmektedir. meraklısına, ameist toplumun nasıl olacağı ve am kavramının bizleri nasıl yozlaştırdığına ilişkin şu belgesel yardımcı olur.

umarım genç zihinlere bir kapı açmış, gerçekle yüzleştirmiş olurum.
    şimdiden teşekkürler.