şükela:  tümü | bugün
 • #72493994 entrydeki yazdıklarıma istinaden gelen mesajları görünce açılması zorunlu hale gelen başlık.

  spor salonlarında bolca bulunur bu tipler. ekserisi ergen tabiatlı olan kavruk anadolu gençleridir. vücutlarında genetik olarak zaten 0'a yakın olan yağ oranları sayesinde iki ağırlık kaldırınca sıska kollarında ve sıska bacaklarında şişen kaslarına ve biraz şekillenen karınlarına bakarak kendilerini yapılı zannederler. halbuki herhangi bir inşaatta çalışan amelelerden daha düşük kas dokusu ve daha düşük güce sahip bir aydemir akbaş karikatürü gibi ortalıkta dolanmaktadırlar.

  175 boya sahip bir erkek 80 kg altında ise ona yapılı denmesi imkansızdır. o da 0'a yakın yağ oranı olacak yoksa yine yapılı olamaz, olabilemez. sıska bacaklar, sıska alt kollar ile nasıl yapılı olabilir? düzgün vücutlu denebilir belki bazıları için ama yapılı denemez.

  vücut geliştirme çabalarının eğer heteroseksuel bir erkek ise kadınlara güzel görünme amaçlı olduğu aşikardır. ha öylesinden hoşlanan, kemik sıyırmayı seven kadınlar da var, daha doğrusu cahil genç kızlar diyelim. erkekten anlayan kadınlar bunlara sümüğünü atmaz.

  edit: burada 0'a yakın yağdan kasıt kabul edilebiilir oranlardır zaten, söz sanatlarından anlamayanlar takılmasın o yazdığıma, bir durumu belirtmek için abartma yapıyorum.

  büdüt: insanlığımıza laf edilmiş. onlar kendileri kaşınıyor attıkları mesajlarla, kendini dev aynasında görenlerlere öyle olmadığını göstermek insanlık dışılık değildir.

  şu vücut yapılı vücudun başlangıcıdır, ve en az 85 kg'dır, 175 boyunda ise. bu da örnek olarak dursun.
 • sıfır veya sıfıra yakın demişsin. insan vücudu mu tasvir ediyorsun veya matematik de limit problemimi çözüyorsun.

  dip1; yarışmacılar bile %4 yağ oranı ile ancak 1 gün hayatlarini idame ettirebiliyorlar. % 6 nin altı sağlıklı bir yaşam değil. sen sıfır demişsin..makine mi bunlar?
 • bu kişiler;
  ayna karşısındaki cılız kasları ile kasıla kasıla yürümesi,
  pet şişeden daha ince bicepsleri ile 15 kg ağırlıkla güreşmesi,
  sadece biceps curl ve bench çalışarak mr olympia olmayı hayal etmesi,
  bir ay salona geldikten sonra tek eksiğinin protein tozu olduğunu düşünebilmesi

  ile salonda belli bir kitleyi temsil eder.

  belki de sadece iyi birinin ona tavsiye vermesine ihtiyacı vardır. aşağılamıyorum ne de olsa insandır. sevin onu.

  muscle contraction'ı, makro-mikro besinleri, uykunun önemini, overtraining'i ve bulk-definisyon dönemlerini anlatın ona ya da siktir edin gezinsin ortalıkta.
 • halkın temel besin kaynağının ekmek olduğu, türk kası diye bir kavram geliştirip sevimliliklerin yapıldığı, balık etli tabirinin sınırlarının bir türlü netliğe kavuşmadığı ülkede insanlar spor salonuna gidiyor, üzerine orada karşılaşılan tipler eleştirel gözlerle analiz ediliyor, türlere ayrılıyor, gelişim düzeyleri yeterli bulunmuyor, hep daha iyisi isteniyor, türkiye gelişiyor.

  resmen gelecek nesiller için bir umut kaynağı bu hevesli arkadaşlar. isterse kendini arnold schwarzenegger sansın. inanın hiç problem değil.
 • geri zekalı insanların toplaştığı başlığa konu olan eylem.

  salak salak konuşmayın. spor salonu insanların fiziklerini düzeltmek için gittikleri bir yer zaten.

  şişmanı da zayıfı da zaten vücudundan hoşlanmadığı, belki de utandığı için geliyor oraya. embesil embesil konuşacağınıza gidip çocuklarla biraz muhabbet edin, moral verin ki spora devam edebilsinler. bir sürü insan spordaki balon abileri aşağılar gözle bakıyor diye morali bozulup sporu bırakıyor.

  yemin ediyorum sike sürülecek aklınız da insanlığınız da yok.
 • 1.78 boy, 100 kilo ağırlık ile 20+ yıllara yayılan sportif hayatımın getirisi olan kaslarımla katıldığım ama tasvip etmediğim tespit.

  tasvip etmiyorum çünkü tespitin içinde kadınlara yaranma hedefi kabak gibi sırıtıyor.

  kadınlara güzel görünmek için spor yapmak, bir ezikliktir. kaybetmişliktir. maymunlaşmaktır.

  kadınları hayatının amacı yapmak, bir erkeğin yaşamındaki en büyük hata olur.

  kadınlar amaç değil, araçtır. çocuk yapmak istersiniz, kadın lazım olur. seks yapmak, rahatlamak istersiniz, kadın lazım olur. ev kurmak, düzenli bir yaşam sürmek isterseniz, toplumda "aile babası" rolü oynamak istersiniz, kadın lazım olur.

  ama bu süreçlerde kadın hep araçtır. araç olmalıdır. kadınları amacınız, hedefini haline getirirseniz, maymunun götündeki solucana dönüşürsünüz.

  kadınlar, onlara harcadığınız dikkatinizi, zamanınızı, ilginizi, sevginizi hak edecek canlılar değil, aksine sizi sömürmek üzere programlanmış organizmalardır ve bu amaçlarını gerçekleştirmek için onlara bağlanmanızı, onlara aşık olmanızı, onları amaç haline getirmenizi beklerler, bu şekilde işleri kolaylaşır. yapmayın.

  kadınlar için değil, kendiniz için, sağlığınız için, hayattan alacağınız keyif için, yaşlılığınızda daha kaliteli bir yaşam sürmek için, dünyanın yüklerini daha kolay taşımak için vücut geliştirin.