• üzerindeki kıyafetin şeklini alacak şekilde bonzlaşanlara aşağılamak için amele, yanıklara da amele yanığı denir. bu bağlamda bikini üstü yanığı da bir nevi amele yanığıdır. fakat bikini üstünü çıkarana amele demek şöyle dursun, bu kişi toplum tarafından bağra basılır.
  • vücudumun 4 ayrı renk tonundan oluşması bi yana, kollarımı da nakil gibi gösteren yanık türü.
  • korkum birgün moda olması.
    zebra gibi falan.
  • izmir'de tam da bu aylarda (nisan, mayıs) henüz denize gidememiş olanlar için (örn. ben) kaçınılmaz olandır. haa bunun yüzünden denize ilk girdiğinizde bu yanıktan kurtulmak için bu sefer de amele gibi tüm vücudu cayır cayır yakmak da ironilerin en güzelidir.

not: iş bu entryde kullanılan amele ifadesinin emekçi işçilerle hiçbir alakası yoktur.
  • keşke biri de gariban amelelerin kireç ve çimentodan oluşan, kemiklerin gözükmesine sebep olan harç yanığından bahsetse.
  • en acısı 12 saat güneş altında araba kullanmakla ortaya çıkar. vucudun sol tarafi çölleri, sağ tarafi alaska'yı temsil eder. ayni zamanda beşiktaşlı olanlar için formaya hiç gerek kalmaz.
  • ozellikle kolda olur bu.. hele bi de uzun yola ciktiysan ve bi kolun surekli camin disindaysa..
  • araba camından uzanan sol (muavin için sag) kolda meydana gelen yanık...
  • hetürlüsünü görmüştüm ama geçen yaz 2 yeni versiyonuyla karşılaştım
    1-ters şapka takılıp öyle yanıldığında alının en üstünde oluşan beyaz hat
    2-güneşi profilden almış bi insanın yüzünün bi yarısının yanıp öbürünün daha beyaz olması
  • efenim bi bok yedik ve güneş altında spor yapmaya çalıştık.. 2 saat güneş'e maruz kaldık.. akşam bi geldik ki amele yanığı olmuşuz.. allah kahretmesin bir de beyaz tenliyiz ki sormayın gitsin..

işte bilimadamları, sevgili genetik mühendisleri, doktorlar ve ilaç üretenler.. sözüm size! öyle bir hap bulun ki böyle aptal aptal güneş altında koşturup yandıktan sonra atıyorum 12 saat içinde alınca deri hücrelerindeki melanin'i resetlesin.. bir gün önceki seviyeye gelsin biz de rahat edelim.. nasıl ertesi gün hapı var bu da olmalı bence.. ama dikkatli olun sonra albino albino dolaşmayalım ortalıkta.. hadi bakim..
hesabın var mı? giriş yap