şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da şili meydanı güneş sokak'ta 3 hafta kadar önce succulent & coffee şiarıyla açılan şirin ve nezih bir mekân. tatbikat sahnesi yolu üzerinde bulunduğundan tiyatro öncesi bir şeyler yemek (boşnak böreği ve balkabağı çorbası gibi nefis şeyler var) ve içmek için hayli ideal bir yer. içerde sukulent bölümü de bulunan bu mekanda çarşambaları da jazz yapılacakmış.
  • ben buraya her gittiğimde pişman oluyorum. zira içtiğim herşey hasta yemeği gibi. zaten arkadaş isteğiyle gidiyorum. yine son seferde de jazz falan diye götürdüler, gitmek zorunda kaldık arkadaşları görelim diye fakat konuşamadık bile gürültü ve sıcaktan. ayrıca, tester çaylar satılıyor sandım; fiyat sordum. kasiyer kadın tester olduğunu ve koklamak için olduğunu söyledi resmen. koklamak için tester çay diye bir şey yok tabi. sekiz bin gurme/gourmand işinde çalıştım. eğer böyle bir şey yaptılarsa, tamamen kapatıp gitsinler. resmen almayın demeye getirdi. yok böyle bir terbiyesizlik ve pintilik.

----peşinen söylüyorum: hem deneyim hem de fikir beyanıdır bu. isteyen över, biçer; reklamını yapar.----

ayrıca yazın içeride klima yok. şaka gibi. ben yerinize olsam, çay için kuğulu'nun karşısındaki d&r'ın oralarda ingiliz birinin işlettiği bir mekan var. ismini hatırlamıyorum (içinde 'tea' vs geçiyor) ama hiç değilse poser'larla dolu değil. ya da macarons d'antoinette'e çıkın biraz yukarı. olmadı gidin seğmenlere oturun, çeşitli yeşillikler görün kaktüs yerine. esiyor da.

ayrıca yine aynı fiyatlarda, şu next level'ın oradaki keifi'ye gidebilirsiniz. sunumları ve çay kaliteleri harika. kimse köylü kurnazı gibi kaba davranmıyor.

tekrar söylüyorum, kimse o kadın, yaptığı çok ayıp. geçmiş olsun şimdiden bu güzel reklamları için.
  • bölgenin sessizliğine ilaç olmuş, perşembe ve cuma akşamı soft müziklerle güzel bir alternatif olmuş mekan.
    belki yeni mekanlara bir örnek teşkil edecek ve bölgenin algoritmasını değiştirecek bir cafe.
    velhasıl gidiyoruz, götürüyoruz, karalamaya gerek yok, beğenmeyen gitmez...
  • sağlıklı hafif yiyecekler var burada. sağlıklı oldukları için çok lezzetli sayılmazlar ama yine de iyi bence. keza içecekler de güzel. kahvelerini ben seviyorum. yaz mevsimi akşam saatlerinde bahçe doğrudan güneş aldığı için bu yaz biraz sıkıntılıydı, diğer vakitlerde şahane. neticede bizim için mahallemizin dükkanı. biraz da bu nedenle daha da çok seviyoruz.
  • bahcesi ayri ici ayri guzel, nazik calisanlari ve lezzetli kahve ve caylariyla cok sevdigim cafe. arkadasla tatli tatli sohbet etmek icin de bir seyler okuyup ders calismak icin de aklima gelen ilk mekan oluyor genelde. emege saygisini ve protest durusunu da ayri seviyorum. bozmasinlar, hep severek gidelim.
  • sosyal medya ekibi rezalet olan sevimli kafe.
  • sevimli olmasının dışında pek de bir özelliği olmayan kafe.

zaten bunu yazılanlardan da anlıyorsunuz. mesela eskiden "tint" in waffle ı çok güzeldi. derdik ki, tint diye bi kafe var, bir waffle yapıyor, oha dersin.

şimdi kaldırdılar waffle ı, bi özelliği kalmadı.

burasını övenlere bakıyosun; "sağlıklı lezzetli yiyecekler" falan. kamu spotu musun kardeşim sen? yok mu burasının kendisine ait bir özelliği?

hayır yok.

adam bi yerde de haklı yani. sağlıklı lezzetli yiyecekler yapıyorlar, antin kuntin bitki çayları var falan filan.
  • en son ankara'ya gittiğimde "vay efendim şöyle" ile "aman efendim böyle" nidaları arasında girdiğim, güzel, şirin ama bu kadar büyütülecek bir olay olmadığını itiraf etmem gereken mekan

(bkz: overrated)
  • ortamı güzel, sakin. müzikler güzel. bahçesi yazın havadar oluyor. yeri de iyi, ulaşımı kolay.

henüz denemediyseniz, değer.