• 1970'de amerikada kurulmuş adı üstünde amerikalı folk-rock grubu...ilk albümleri (adı üstünde hala spekülasyon yapılır) america yada horse with no name mükemmeldir...soona hat-trick, holiday, harbor gibin çok iyi albümleri war...77'de bozup pop grubu haline geldiler, soonada daıldılar sessizce...
 • bilinmesi gereken amerika ve america, amerikan, amerikali kelimelerinden başka ayrıca, american beauty, american eagle, american pie gibi başlıklar da reservedir.

  ailecek önemsediğimiz bir adam olan amerigo vespucci bir amerikan ayisi ile asla karşılaştırılamaz, amerikalilar büyük düşler içinde yaşayan insanlardır, bizde de bu düşlere sahip olan insanlar amerikada doktora yapmak için taa oralara giderler, film endüstrisinin de şahı olan amerikan filmlerindeki, amerikan film replikleri akıllarda yer etmiştir, bir amarka pompası captain america ilk başta gıcık bi görüntü sunup, sonradan kurt olan bir çizgi roman kahramanıyken, dünyada bi tane şöyle ciger amerikan yoktur, fakat amerikan trasi olan bi dolu insan bulunabilir.
 • west side storynin puerto ricolu olan sharks çetesinin kadınlarının ve erkekelerinin birlikte söyledikleri, amerikada yaşamanın artıları ve eksilerini anlatan sarkısı.
 • sadece kızılderili görüntülerinin mükemmel olduğu geriye kalanının tamamiyle age of empires araklaması olduğunu düşündüğüm bir strateji oyunu
 • pek guzel bir simon and garfunkel parcasi...lyricler ise $u $ekildedir:

  let us be lovers.
  we'll marry our fortunes together.
  i've got some real estate
  here in my bag.

  so we bought a pack of cigarettes
  and mrs. wagner's pies
  and walked off
  to look for america.

  "kathy," i said
  as we boarded the greyhound in pittsburgh.
  "michigan seems like a dream to me now.
  it took me four days
  to hitchhike from saginaw.
  i've come to look for america."

  laughing on the bus,
  playing games with the faces.
  she said the man in the gabardine suit was a spy.
  i said, "be careful, his bow tie is really a camera."

  "toss me a cigarette,
  i think there's one in my raincoat."
  "we smoked the last one an hour ago."
  so i looked at the scenery;
  she read her magazine.
  and the moon rose over an open field.

  "kathy, i'm lost," i said,
  though i knew she was sleeping.
  "i'm empty and aching and
  i don't know why."

  counting the cars
  on the new jersey turnpike,
  they've all come
  to look for america...
  all come to look for america...
  all come to look for america...
 • (bkz: amerika)
 • almost famous filminde kizin "bu sarki neden evden kacip hostes olmak istedigimi anlatiyor" dedigi harika simon and garfunkel klasigi.
 • uc gitar/vocal elemanindan olusan, (crosbystills& nash gibi) amerikali folk rock trio. adlarinin aksine ingilterede kurulmuslardir. hepsi asker cocugudur ve babalarinin gorevleri yuzunden ikamet etmek zorunda olduklari ingilterede tanisip grup kurmaya karar vermislerdir.butun albumleri nedense h harfi ile baslar.
 • horse with no name isimli parcalarinda sizi bir colde yalnizbasiniza ama bir o kadar da ozgur hissettirebilen, dingin ruh dokumu diyebilecegimiz, az da melankolik sarkilar armagan etmislerdir folk-rock muzigine.
hesabın var mı? giriş yap