şükela:  tümü | bugün
 • family guy kadar cabuk isinilamayan,ama isininca yeri geldiginde ustun esprileriyle kihkoh ettirten, tamamen amerikalilarin gerizekalica dusunceleriyle (ortadogudan gelen her insanin bombalama istegiyle yanip tutustuguna inanmak gibi) dalga gecen cizgi dizi. kahraman cia'de calistigindan dolayi herseyi abartmak mumkun olmus.
 • 11 eylül'den sonra amerika'daki yabancılara bakış açısının değişmesi ve paranoyaklaşma durumu ile dalga geçmektedir. yalnız bazen dalga geçer gibi görünmekte iken esasında bu paranoyaya inanılıyormuş hissini de uyandırmıyor değil. diyaloglar ve baş karakter üzerine yoğunlaşıldığı görülmekle birlikte yine amerika'da bir ailenin anlatılması bir yenilik olarak görülemez. konu ve kapsam bakımından yenilik vaat etmemekle birlikte, diyaloglar ve olayların ilgi çekiciliği korunduğu takdirde tutabilecek izlenebilir şahane bir çizgi dizi olmuştur. family guy'daki gibi belden aşağı espri gibi görünen ama sonra laf oyunu ile kurtarılan olaylar rtük vari mekanizmalardan veto yiyebilir. yine de seth macfarlane bu konuları pek takmıyor.

  çok yeni bir buluş olmasa da, hoşça vakit geçirterek kendini izlettiren yaklaşık 21 dakikalık çizgi dizidir. tam ismi "american dad!" tir. ailenin soyadı da smith'tir gözden kaçmasın.
 • bütün bölümlerine http://dailyepisodes.com/index.php?series=5 adresinden ulaşılabilir
 • şu sıralar comedymaxte yayınlanıyor.
 • bu diziye sıkı sıkı bağlıyım, çünkü beni tanıdı. evet efenim tanıdı. şöyle ki, bilim kurguya biraz ilgi duyan, yanına ara sıcak olarak komplo teorisi alan şahıslar cia ve uzaylı bağlantısını, fasa fiso da olsa kabullenmişlerdir. seyretmeye başladığımda ailenin tarihçesini bilmememe rağmen roger adlı süper karakterin "ne" olduğunu hiç sorgulamadım. baba cia'li, evde abes kraniyal boyutlara sahip gri-yeşil bir varlık var. bundan doğal ne olabilir diyerek atmışım bir kenara. ancak annem "bu nedir, niye burnu yok" deyince uyandım olaya. halbuki malum olması lazım.

  daha önce lmanyakta mı nedir, dünya popüler kültürünü son damlasına kadar emmeye yemin etmiş iki uzaylının çizgi hikayeleri vardı. benzer senaryolar olmuştur, ve tahminimce kökeni daha eskiye gittiğinden roger popüler kültür manyağıdır. ama şaka maka bi de biraz gay'dir. alf deyin mesela, o biraz daha delikanlıdır. roger'da gay lisp midir nedir, ondan vardır. alkolizmini seth mcfarlane katmış ama bak. o özgün.
 • sabah sekiz buçukta bile kalkıp izlediğim komik animasyon. depresyona girip sakal bırakan balığında hastasıyım.
 • family guy'un son bölümünde ` : lois kills stewiekarşımıza çıkan,seth macfarlane` animasyon dizilerinden biri.
  ha family guy'un yerini tutar mı ? tutmaz bence.
 • başrollerini aile babası-cia ajanı stan smith, onun güzel ve sarışın karısı francine smith, anarşist kızı hayley smith, nerd oğlu steve smith, sevimli uzaylı roger ve alman balık klaus un paylaştığı çok komik dizi

  yıllar sonra gelen edit: ilk 10 entry'mden biriymiş. böyle mal mal 10 tane entry girip nası yazar olmuşum allah bilir. ibret olsun diye silmiyorum. çok komik diziymiş. tespite bak amk.
 • amerikalılarin gereksiz korkularını "dad" karakterinde cok iyi yansıttığını düşündüğüm, müzikleri eğlenceli dizi.
 • family guy gibi hikayeden bağımsız espriler kullanmak yerine; gidişatı bölmeden yapılan esprileriyle, eleştirileriyle benim için family guy'ı sollamış olan dizidir.
hesabın var mı? giriş yap