• bir kredi kartı türü.
  • basit bır kredı kartı degıldır be americian exspress.dunyada gelır sevıyelerı ıyı olan ınsanlarda bulunur(kapitalist dunya naparsın).turkıyede akbankın verdıgı bu kartı oyle her baba yıgıt alamaz. aldınmıda ama lımıtı bıraz fazladır yanı 4 kredı kartın olacagına bır amerıcan exspress olsun.hem cuzdanda yer acılmıs olur!!!
  • neredeyse her kredi kartında olduğu gibi normali, goldu ve platinum'u vardır. ama bir çeşiti daha vardır ki aman aman.. ona amex black denir. kart sahibinin emrinde çalışan bir görevli vardır. canınız seyahat çektiğinde hiç bilet ve yer derdiniz olmaz çünkü kapınızdan limuzinle alınırsınız gideceğiniz yere özel bir uçakla gidersiniz ve her otelde özel kişiler için hep boş tutulan o özel oda size ayrılır. bütün bunları o kişi ayarlar tek işi budur. akbankın bu kartı verme yetkisi yoktur sadece amerika'dan verilir ve türkiye'de kimsede olmadığını tahmin ettiğim bir karttır
  • wells fargo isimli taşımacılık şirketinin epey bir zaman önce seyahat eden insanlara seyahat çeki, kredi kartı, uçak ve gemi bileti ve seyahatle ilgili her türlü finansal ürün sunmak amacıyla kurmuş olduğu şirket ki kredi kartı sadece bir ürünüdür, american express bu özelliğinin yanında muhabir bankacılık konusunda uzmanlaşmış ve karının yüzde 90 ını bu iş kolundan elde eden bir bankadır.new yorktaki merkezinin yanısıra avrupa üssü frankfurtta bulunmaktadır.
  • visa ve mastercarda gore daha az yerde kabul goren, yine de ust tabakayi hedefleyerek** paraya para demeyen bir kredi karti firmasi.
  • limitsiz kredi kartları olduğu doğrudur. bu kredi kartlarıyla onbinlerce dolara araba bile alınabilmektedir. ve de ödemesi ay sonunda tek seferde yapılır. böyle insanlar kullanır işte bu kartı. ama bunun başka başka versiyonları da mevcuttur. 500 milyonluk maaş bordrosuna bile verilen kredi kartları da vardır amex'in. falan filan.
  • amex kart ile alınan uçak bileti seyhat ederken ;bavulunuz kaybolsa karşılıyor,hastalandınız ödüyor*,hırsız çarptı karşılıyor.yurt dışında limitli kartlar için kartınızın rengine göre 2000'den 5000 dolara kadar ek limit sağlıyor.*.limitsiz kartlar için teminatta en az milyon dolarınız veya bankanın kabul ettiği bir teminatınız olmalı.türkiye'den temin edilen amerikan express kartı yurt dışında aynı haklara sahip degildir.normal bir kredi kartı statüsündedir.
  • bu sirket customer relationship management olayini abartmistir. kart kullanicilarinin alisveris tercihlerini analiz edip onlara satin almalari yuksek ihtimal olan urunler satmaya calisir.
  • numarasi herzaman 3 ile baslayan kredi karti cesiti.
    optima, green, gold, platinum, corporate, centurion gibi cesitleri vardir.
hesabın var mı? giriş yap