şükela:  tümü | bugün
 • güzel bir lady antebellum parçası.
 • 163 dakikalık, 2016 yapımı film.

  7 / 10.

  akademi ödüllü (wasp - kısa film, 2003) ingiliz yönetmen andrea arnold'un yazıp yönettiği american honey, ilgi çekici görsel yönetimi ve tıpkı barındırdığı karakterler gibi renkli fotografları ile dikkat çekiyor.

  amerikan rüyası, amerikan sosyal yaşamı içindeki sınıflar arası farklar, hangi yaşam tarzına ait olursan ol kaçamadığın "patron" ve "para" kavramı, "geleceksizlik" ve umut kavramları da filmin ana ekseni içerisinde gözlemleyip çıkarımlar yapabileceğiniz kavramlar arasında yer alıyor.

  oyunculuklarda ise doğallık ön planda ve bu akışı oldukça gerçekçi bir hale getirmiş.(neredeyse bazen bir belgesel kadar!) shia labeouf ve sasha lane başrollerde gerçekten abartısız ve iyiler. altın küre adaylığı da bulunan 1989 doğumlu riley keough da ayrıca bahsedilecek kadar iyi iş çıkarmış.

  sonuç olarak yapım, festival bağımsızlarını seven sinefiller için 2016 yılının önemli işlerinden biri. gereksiz uzamış süresini ve karakter derinlikleri konusundaki eksikliğini de son olarak bu satıra ekliyorum efendimis.

  her eve imdb
 • film bitince çalışan herkesin adı ne iş yaptıkları yazmaksızın alfebetik sırayla yazıyor.
  film bittikten sonra bile iyi bi fikirle karşılaşabiliceğiniz bi film
 • film ekimi'nde gösterilen film.

  shia labeouf denilen adam hızla oscar'a ve türevlerine yürüyor hatta koşuyor, o ayrı mesele. başroldeki sasha lane'de yeni bir keşif olmuş, devamı gelir büyük ihtimalle.

  yönetmen andrea arnold'u daha önce fish tank ile tanıdım. fish tank duygusu, hikayesiyle iyi bir filmdi. bu da iyi bir film. 2 saat 43 dakika sürecek bir film değil sadece. seyrederken 3 kere bitiyor duygusu uyandırıyor, çokca kendini tekrarlıyor. çokca kendini tekrar ettirdiğinde sadece ana karakterlerle ilgili biraz daha ipucu yakalıyorsunuz sadece.

  filmin tanıtımında amerikan gençliğini en iyi tanımlayan filmlerden diyordu.
  bu kadar süre içerisinde filmdeki karakterler hala yüzeysel kalıyor ve derine çok fazla inmiyor, sadece oğlan ve kıza odaklanıyor ve onların hafif bir evrimleşmesi anlatılıyor. beki amerikan gençliği dedikleri şey tam olarak bu, bokun tam ortasında sorgulamayan ve eğlenmeye işini yapmaya devam edenler... bilemiyorum.
 • bir sahnesinde trump a çok güzel ve yerinde bir giydirmenin de olduğu lady antebellum un şarkısına gönderme yapan andrea arnold filmi.2016 filmekimi nin en iyilerinden.
 • filmin karakterlere bakış açısı çok güzel ve çok etik.

  star'a yani filmin baş karakterine gerçek hayatta kendinle ilgili nasıl bir film yapmak istersin diye sorduğunuzda bu filmle aynı duyguları vermek isteyeceği bir film yapardı.

  anlatılan kesimi 'tanıdım' diyebilirim bu film sayesinde. neler dinlerler, neler hayal ederler...

  kocaman bir bravo.

  film budur.

  kısaca filmi anlatmak gerekirse arkada onu özleyecek kimseyi bırakmadığını düşünen bir kızın gezici bir dergi satma ekibine katılmasını konu alıyor. işin içine başıboş gençler, uyuşturucu ve seks girince genellikle ortaya çıkan korkunç sahneler ve korkunç olayların olmadığı, mesaj kaygısı taşımayan konusu sade bir film. star'ın hayatı hiç kolay olmasa da şu an için stressiz . film karakterleri tanımaya ayırıyor tüm vaktini ve bu yüzden olaylar o kadar gerçekçi ki. ve tabii renkler ve çekimler......
  amerikan popüler kültürünün, ne bileyim kötü kız rihanna'nın (bad gal riri) mesela, zevk ve hazları ön plana alan, toplumsal olaylarla ilgilenmeyen tavrının yarattığı gençlik kültürünü anlatan 'cool' bir film.
 • wuthering heights'tan beri andrea arnold'un bir sonraki filmini bekliyordum. bekledigime de degmis. mukemmel bir film.

  open highways, free spirits
 • popüler kültürün yetiştirdiği 'tırt' amerikan gençliğini işleyen bir film. fakat bu işleyiş bir hicivle yapılmamış. 2 saat 46 dakika süren filmde karakterlerin birkaç günü gösteriliyor. eğer kendinizi karakterlere yakın hissediyorsanız 'cool' bir film, karakterler size uzak geliyorlarsa 'tırt' bir film.
 • uzun süresine rağmen sıkmayan bir film olmuş, bence shia lebouflfgfhdgd pek uymamış gibi kız daha çok oturmuş role,çekimleri falan çok doğal özellikle sabah sabah dağılmaları falan resmen film boyunca hayatlarının içine giriyosun film boyunca.
  valla sonuçta beğendim ama sor neden beğendim bilmiyorum.
 • mega holdings kansas city yapılanmasını anlatan film

hesabın var mı? giriş yap