şükela:  tümü | bugün
29 entry daha
  • son derece sikici gecmekte olan bir ikinci bolum izliyoruz. evan peters 40 dk gecti; henuz cikti piyasaya.*

bu arada gercekten de sarah paulson'i aglak ve gergin ve korkmus izlemekten gina geldi galiba.

bolum sonu notu: simdi benim cidden cocuklugumdan beri palyaco gordugumde tiksinti-gerginlik karisimi hissettigim ama kisaca korku olarak nitelendirdigim bir duygu durumum var. bu avm'lerde falan gorunce yolumu degistiriyorum; oyuncaklarindan nefret ediyorum, oldum olasi. sirke gitmisligim var birkac kere, orada da "ne diye bunlari cikariyorlar, komik mi simdi?" falan deyip korktugumu belli etmemeye calistim hep. her neyse, uzattim; yani ben palyacolarin en "sevimli" halleriyle bile nefretten/tiksintiden oteye gecemeyen bir iliski yasiyorken, bu sezon insanlarin yataginda, onunde arkasinda, banyoda, yatak odasinda katil olanlarinin cirit atmasi hic hos degil. (zaten korkmamin temel sebebi [hayir "it" degil] o maskenin altinda katil mi, hirli mi, hirsiz mi ne oldugunu gormedigim icin gerilmem sanirim. en azindan insanlar boyle yorumluyor. mantikli.)

bu sezon gercek anlamda beni korkutan tek seyi getirmisler ekrana. gercek bir "horror story" yazilmis yani aslinda benim icin.

ama sikici miydi bu bolum? buyuk harflerle, evet.
  • "cult" kelimesini duyunca çoğu kişinin ilk başta aklına "sapık bir tarikat" gelmesinden ötürü şu anda işin gittiği yer biraz farklı olmaya başladı. ikinci bölüm itibari ile diyebilirim ki, dizinin bu sezonu özellikle amerikalıların son zamanlardaki (son elli sene de diyebiliriz aslında emin olamadım) fobilerine gönderme şeklinde ilerliyor.

evan peters'ın performansı (şimdilik toplamda yirmi dakika filan görünmesine rağmen) dizideki herkesi katlayıp çamaşırlığa yerleştirecek kadar iyi... sarah paulson'un fenalıklar geçiren karakter güzellemeleri ise cidden baymış vaziyette, "çıkarsa çıksın manyak palyaço gebertsin amk karısını!" diyecek vaziyete geldiğimize göre durum oyuncu ve karakter açısından pek iyi değil aslında... tabii şunu da söylemek lazım koskoca antolojiden "yeaaa ilk iki sezon iyiydi yeaaa!" diye bahsetmek de oldukça cahil bir izleyici yaklaşımı denebilir. zira antoloji dediğiniz şeyin olayı anlattığı her hikaye ile farklı bir kesme hitap etmesidir.

"peki ben palyaçodan çok korkuyorum, nasıl izleyeceğim?" derseniz. aslında burada günün sonunda palyaçodan ziyade maskeler var, twisty'nin dışında palyaço gibi palyaço yok aslında... yine de benim gibi ciddi ciddi sokaktaki palyaçodan kaçan birini ortaya şakadanak diye çıkmaları ile son derece gerebiliyorlar. onun dışında "donald trump'ın allah belasını versin, bir de nevrotik bir abla var sağa sola saldırıyor!" dışında bir şey göremedik şimdilik dizide... bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak.
  • izleyenlerin nasil ve/veya nereden izlediklerini merak ettigim dizi.
    oturup bu diziyi aramaktan sıkıldım açıkçasi.

kaliteli bir kac dizi takip etmek bu kadar zor olmamali. nicin ulkemizde yabanci dizileri sansursuz yayinlayabilecek kanal veya kanallar yok.
  • (bkz: fx)
  • (bkz: fx) kanalından izliyorum. bilmem etmem meraklısı da değilim geçen yıl turkcell tv plus alınca fark ettim bu kanalı en çok bu diziyi izlemeye yarıyor zaten onun hatrına şans verdim bu sezona da. onun dışında (bkz: the walking dead) ve (bkz: homeland) izlemeye yarıyor ama onlar bir süre sonra zorlarsan bulunuyor bir yerlerde diğer dizilerden de bulunmayanlar varsa pek takip etmediğim için bilmiyorum
  • torrentte beş saniyede bulunabilecek dizi.

(bkz: dizi severlerin artık torrent öğrenmesi gerekliliği)
12 entry daha