şükela:  tümü | bugün
 • ingiltere bölümünün reklamı oldukça eğlenceli olmuş history channel programı.
 • klasik bir history channel yapımı: sıradan abiler, sıradan gözüken bir iş yapıyorlar; ama izlemesi keyifli. sanırım işin içine para girince daha çok izleniyor. benzer örnekler için:

  (bkz: storage wars)
  (bkz: shipping wars)
  (bkz: pawn stars)
 • bence storage wars tayfasina gore bir gomlek daha rafine bir is yapiyorlar. bir kere aldiklari seyin tarihine daha hakimler ve secimlerini iyi yapiyorlar. ıkincisi de kapisindan gectikleri evler, junkyardlar ciftlikler ve buralardan cikan insanlar efsane. birincisi daha kapiyi acmadan bunlari icerden siktiredenler oluyor onlar efsane zaten.

  ıkinci olarak iceriyi gezdirmeyi kabul edenler muazzam tipler. amerikanin anadolusundan insan manzaralari, aksanlar, uzun sakallar eksik disler. adam mesela 40 senedir topluyor ama neden toplamaya basladigini unutmus arti neyi nereye koydugu hakkinda en ufak bir fikri yok. bulursan sansina, bulamazsan oralarda efsane bi parcayi kacirmis olabilirsin.

  satisi yapanlar genelde yasli ve yalniz tipler. biri mesela guvenlik sebebiyle eski benzin istasyonu tabelalarini toprak altina gommus, oyle bi hurdalikta parca aradigini dusunsene.
  son olarak yoldan gorunen kucuk bina ya da klubeleri gorup duran elemanlar, mekan sahibinin "madem vintage parca ariyosunuz gelin pesinden" deyip kendilerini hayvan gibi bi depoya ya da ucsuz bycaksiz ve tikis tikis dolu bi bahceye goturmeleri sonucu orgazma yakin bi hissiyata kapiliyorlar. onu da izlemesi hos olüyr.
 • italya turunda uçuk fiyat veren yaşlı teyze ile güldürmüştür. historyc channel'ıın en iyi programlarıdan biri. eski eşyalar, onlar hakkında sağlam bilgi, sempatik adamlar. bunu izlerken insanın ufak bir kamyonet alıp cepte belli bir miktar para ile türkiye turu yapası geliyor
 • seyri eğlenceli history channel yapımı. bazen çok değersiz sandığınız birşeyin aslında paha biçilemez olduğunu(hem manevi hem de maddi olarak tabi) görünce şaşırma sebebidir bazen...

  --- spoiler ---

  motosiklet restore edip tesadüfen o markanın üreticilerine satma maceraları da ayrı keyifti ayrıca...

  --- spoiler ---
 • bu elemanlarin topladiklari araba motosiklet tabela vsnin amerikan tarihindeki yerine ve baslibasina "amerikan mali" olmasina dair bir secicikleri , hassasiyetleri vardi. ancak kullandiklari van uzun sure mercedes markaydi.
  sponsorluk bulmuslar ya da elestiri almislar ( ya da her ikisi) ki su anda tamamen ayni ebatlarda bir ford kullaniyorlar.
 • manasiz seylere manasiz paralar veriyorlar. rengi atmis yazilari silinmis tabelalara 1500 dolar veriyorlar amk. ha siktir. bi de her gun en az 6 bolum yayinlaniyor herhalde. 24 saatin 6 saati bu program.