• paketi için aldığım sigara. rengarenk, bi kızılderili barış çubuğu içiyo falan, ne güzel lan..
  • sari renklisinden baska sarma tutununu bulamadim. o yuzden sadece sarisindan bahsedecegim: (old holborn'dan gecmis biri olarak) daha hafif, ictigini anlamadigin baslarda. sonra sonra alisinca geniz meniz yakiyor. bu da -ben gibi filtre kullanmadan iciyorsaniz- filtreyle onlebilir (ocb'nin filtreleri guzel oldukca); hem parmaklarin sararmasini hem de icinizin sararmasini azaltirsiniz ciddi derecede, malum.

en sevdigim kismi uzerindeki yazisi oldu, isiniverdim adamlara bir anda valla. soyle:
    "natural american spirit: 100% additive-free natural tobaccos" (meali: "dogal american spirit: %100 katkisiz dogal tutun")
    e tamam, guzel, de bunun ne var lan bunda!? harbiden bi sey yok. arkasini cevirince geliyor gerisi:
    "no additives in our tobacco does not mean a safer cigarette" (salvo meali: "tutunumuzun katkisiz olmasi daha guvenli/saglikli oldugu anlamina gelmez")

icten adamlar. kanim kaynadi feci.
  • american spirit (amerikada en azindan) marlboro'dan daha pahalidir. dier sigara cesitlerinde bulunan yaklasik 250 farkli kimyasali icinde bulundurmamasi ve tutunler yetisirken pesticide vs kullanilmamasi yuzunden organik takilanlarin tercihidir. serttir ama light (sari renkte) olani da vardir. marlboro'ya camel'a bin basar.
  • hazır sigaraları yanmayı hızlandırıcı madde içermediği ve çok sıkı doldurulduğu için bir türlü yanmayan, bunun yanında shag tobaccosu çok güzel fakat bir miktar kuru olan santa fe tobacco üretimi tütün markası. sarma tütünü koruyucular içermediği için küfe karşı korunmasız olduğundan diğer markalardaki %18-20 nem oranının aksine maksimal %14 nem içeriyor; adamların önerisi doğrultusunda sabahın köründe açık pencerenin önüne koyup bir onbeş dakika tutarsanız nemleniyor, iyi oluyor.

uyarı: hamilelikte sigara içmek çocuğunuza zarar verebilir.
  • pueblo içen ben bunu bi deneyeyim diye mavi paketinden aldım ve genzimi sikti bıraktı.
    size tavsiyem aşırı hafif olan bu tütün ağır tahribat yapıyor. 3 gün hayattan soğutuyor.
  • türkiye'de rastlamadığım, free shop'tan free shop'a depoladığım katkısız tütün. koruyucu olmadıgı için çabuk kurur. paketin dibinde kalan tozlarını bile sarıp içersiniz ama ne yazık ki sarmayı başarsanız bile yakarken yarısı yollara saçılır kuruyunca. sigaranın baş döndürücü etkisini en son lise tuvaletinde içtiği sigara sonra yaşamış insanların içerken dumur olmasına yol açtığı gözlemlenmiştir. ayrıca (bkz: sigara değil tütün içmek)
  • organik veya saf tütün kullanıldığı için, "sağlığını düşünen!" kişilerin tercihi olan sigara markası.
    enteresan vesselam
  • hep denemek istediğim ama hiç cesaret edemediğim tütündür . ah o gün gelsede densem , ha buarada galiba içinde 200 küsür kimyasal madde yoktur mevzusuda var ama sanmam hepsi zararlı bu meretin .
  • organik, orta kıyım, katkısız ve işlenmemiş paket tütün.

eğer içimi ağır gelmeye başladıysa tütününüz nemini fazlasıyla kaybetmiş demektir.

eğer tütününüz kurumuş ise tadı kötüleşir, boğazınızı yakar dolayısıyla keyif vermez. böyle durumlar için gizeh'in üretmiş olduğu tütün nemlendirici taşlardan alıp paket içine koyup bir süre beklerseniz tütünün eski haline kavuştuğunu görebilirsiniz.

american spirit zaten aşırı nemli olmayan bir tütün olduğu için açıldıktan bir kaç gün sonra nemini kaybetmeye başlıyor bu yüzden tüketirken nemine dikkat edilmesi gerekiyor.

bir de bu tütünü arap kağıdı ile için gözünüzü seveyim.

not: sigara sağlığa zararlıdır, fakat american spirit organiktir, yani daha az zararlı olabilir ama bu konuda da yapılmış herhangi bir akademik çalışma olmadığı için kesin yorum yapmamakta fayda var.
  • bilinçli amerikalının sigarasıdır.

uyarı:sigara içenler bilinç sahibi olamayabilirler.
hesabın var mı? giriş yap