• federal yonetilen eyaletlerin toplamindan olusan devlet, united states of america'nin turkcelestirilmis hali
 • dış politikalarıni, benim oynamaktan sıkıldığımda civilizationda cheats menüsünü açarak, yüzlerce uçak ile oraya buraya gerekli gereksiz saldırıyor olmama benzettiğim ülke.
 • amerika'ya bu kadar kapitalizm eleştirisinde bulunurken bir de dönüp memleketin haline baksak burası çok mu farklı? para ve güce tapan bir güruh ve onun artığıyla beslenen yarı tok şak şak çılar. amerika'da hiç değilse ben buyum arkadaş ona göre gel/gelme diyor. bizimkisi ise yalan, riya herkes iyi kalpli ama dönme arkanı siker g..tünü. güneyini, kuzeyini, batısını, doğusunu, ortasını, gördüm amerika bu konuda kesinlikle daha mert. üstelik yemek içmek(çok daha kalitelisiyle) daha ucuz. üzerinde yaşayanlarına sürekli yeni iş imkanları yaratan ve en ucuz şekilde karnını doyuran bir kapitalizm varsın buraya da gelsin. her amerika düşmanı çıkar eh efenim 20 milyon evsiz var amerika'da diyor 270 milyon nüfuslu amerika'da. nüfusun 10'da birinden az. eh yarraam senin ülkende nüfusun yüzde 60 ından fazlası dünya yoksulluk sınırının altında yaşarken, senin milli gelirinin %70 ini nüfusun %10'u yerken, o çok beğendiğin avrupa'da herşey normalin üç katı pahalıyken (o paralarla işsizleri besliyorlar, döndüremedikleri ekonomiyi ittiriyorlar) , işsizlik hem türkiye'de hem avrupa'da işçi sınıfını aşmış artık üniversitelilerin işsizliğinden bahsedilirken dünyanın en rahat ülkesine bok atman çok normal.
 • (bkz: usa)
 • 1998 yılı itibariyle 21 milyon şirketin bulunduğu (ortalama her 13 kişiye 1 firma düşmekte) ve her yıl ortalama 70.000 şirketin başarısız olduğu ülke.
 • "the land of the chrysler 440 cubic inch engine" (bkz: elwood blues)
 • insanlarının gerizekalı olduğu,herşeyin artık teknolojiye kaldığı,ahlaki değerlerin köreldiği büyük bi ülke..ama bana kalırsa ahlak temalarını zaman içinde bir bir yitirmiş bi ülke çökmüş bi ülkedir her bakıma.türklerin özentisi olduğu yerdir malesef(bkz: amerikan bayraklı tişört giyenler)hatta sömürgecilikten de geri kalmayıp,bunu üstü kapalı olarak yaparlar..pisliğin beşiği,başka bişiy değil..
 • abdden bahsediyorsak, son 50 senenin teknolojik atılımlarının çoğunu yapmış bir ülkeden, dünyanın en iyi eğitim veren okullarını barındıran bir ülkeden, it denen sektörün şekillendiği ve aldığı yürüdüğü bir ülkeden bahsediyoruz demektir... bu koşullarda insanların gerizekalı olduğu iddiası sadece komik kalabilir. abd gibi büyük bir ülkede "insanlar gerizekalı" diyecek kadar çok gerizekalı, "insanlar süperzeki" diyecek kadar da çok zeki insan bulmak tabii ki mümkündür...
 • bazı sivri zekalı politikacılarımızda türkiyeyi küçük amerika olarak nitelemişlerdi.
 • marketing! in ulkesi.
  marketing!
  pazarlama dehalari, ve pazarlama bilimadamlari ile dolu.
  bu yuzden fazla televizyon izlemek amerikada tehlikelidir.
  yasamin temelinde pazarlama vardir, onu almak istersiniz, onun gibi olmak istersiniz, onu istersiniz.
  and for a limited time offer, you can have this wonderful leather bag for just $13.99 with your purchase!
  offer valid until 08/23/2001
hesabın var mı? giriş yap