8648 entry daha
  • amerikalı milyoner ray dalio'a göre de düşüşte olan devlettir.
    aynı zamanda kendisi çinin yükselişte olduğunu ve gelecekte abd seçimlerini kimsenin kabul etmeme ihtimali oldugunu söylemiş.

bizim ekşicilere göre ise genellikle ilah olduğu sanılan ve gerileyip yıkılmayacağına inanılan devlettir ama gerçekler farklı.
  • para varolmasa birbirini boğazlayacak 330 milyonun yaşadığı yapay devlet.
  • başlığı takip edeli yaklaşık 10 ay oldu. ileriileri, deytas, bm778 vb bir kaç yazarın aynı anda yazmaya başladığını görüyorum. acaba farklı kişiler mi, arkadaşlar mı yoksa aynı kişinin farklı hesapları mı? bilemedim...

tanım: kısa bir süre bile olsa midwest'inde yaşamış olduğum birleşik amerika devletleri
  • ray sikmeyeceği eşşeğe semer vurmaz gülüm :) bridgewater 5 milyarlık fon yürütüyor çin’de.

ayrıca elmanın son kitabı evlere şenlik. görsel şunun gibi bir kaç çizim görüp kapattım. ama ekşideki bir çok kesim için ufuk açıcı bir grafik olduğu kesin.

bu da benim ön görüm hüsnü : görsel bana güvenin.
  • pek ilgimi çekmeyen bir yer olsa da, sırf oraya gidip sonra ağlayanlar, süper ülke yaw ama maneviyat falan yok işte diyenler yüzünden merak edip bi süre yaşamak istediğim ülke.bence malsanız amerika'ya gitmeyin.
  • kendimi bildim bileli batacağı söylenen ülke. ben ölürüm üstüne yüzlerce yıl daha geçer o zamanlar da bizim türklerin abd kesin batacak yeaa muhabbeti yapacaklarına yemin edebilirim ama ispatlayamam.

tanım: batması dünyanın yok oluşuna denk gelecek ülke. tabi dünya yok olurken başka gezegende ya da galakside olma ihtimallerini de göz ardı etmeyin derim.
  • modern çağın imparatorluğu
4396 entry daha
hesabın var mı? giriş yap