şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  önce hepinize bir hatırlatmada bulunyım. hepimizin bildiği gibi abd’nin dünya hükümdarlığını sağlayan iki silahı vardır. bunlardan biri silah gücü, diğeri ise dünya ticaretinin büyük bölümünün abd doları’na bağlı olarak yapılmasından gelen “dolar gücü”dür. va bu ikisi abd için vazgeçilmez iki büyük silahtır. ama türkiye, abd doları’na, abd için “dolar’a suikast” anlamına gelecek bir adım attı. bu da şöyle oldu:
  bildiğiniz gibi cumhurbaşkanı erdoğan, önce türkiye-rusya ticaretinde abd doları yerine, iki ülkenin para birimleri, yani tl ve ruble ile yapılması konusunda adım atmış ve putin ile bu konuda anlaşmıştı. erdoğan bununla da yetinmedi, bu kez iran’a yaptığı ziyarette, 60 milyar dolarlık ticaret hedefine imza attı ve türkiye ile iran’ın bu ticaretini abd doları ile değil kendi para birimleri ile yapacağını duyurdu. erdoğan bunu yaparken, abd’nin terör örgütü pkk’ya (pyd) ağır silahlar vermesi ve türkiye’nin güvenliğini göz göre göre tehlikeye atmasının karşılığında, abd’ye bir “ceza” kesmek amacıyla yaptı. abd bu cezaya, “ceza” ile karşılık vermek için pusuya yattı ve kendi konsolosluğunda resmi görevli bile olmayan fetö’cü görevlisi metin topuz’un tutuklanması ve abd’li rahibin tutuklanması gibi sıradan nedenleri “paravan” olarak göstererek, “vize ambargosu” cezasını kesti.
  ilk dolar suikastı ve saddam
  ilk “dolar suikasti” ırak’ta oldu. ırak’ın eski lideri saddam hüseyin 6 kasım 2000 yılında, petrol ticaretinde abd doları yerine “euro”yu kullanacağını açıkladı. abd, petrol üretimindeki dünya devlerinden biri olan ırak’ın bu “dolar suikastı” üzerine saddam’ın defterinin dürülmesi kararını verdi. ve hepinizin bildiği gibi abd, george busch döneminde, daha sonra yalan olduğu kesinlikle kanıtlanan, “ırak’ın kitle imha silahları ürettiği” yalan gerekçesiyle bu ülkeyi darmadağın etti, 1.5 milyondan fazla insanı öldürdü ve saddam’ı da infaz ettirdi.
  avrupa’ya da ceza kesiyor ve kesmeye devam edecek
  avrupa birliği’nin, ortak para birimi “euro”ya geçişi de, bir “abd doları suikastı” idi. ama dünyanın gözü önünde, demokratik ülkelerden kurulu olan avrupa birliği’ni, saddam gibi diktatörlükle suçlayarak ve kitle imha silahları üretiyor gibi gerekçelerle hemen cezalandıramazdı. ve cezalandırma planlarını adım adım yürürlüğe koydu. önce perde arkasından “avrupa birliği anayasası”nın kabulünü ülkeler bazında el altından büyük bir psikolojik savaşla engelledi. ardından birliğin en büyük üç gücünden biri olan ingiltere’nin avrupa birliği’nden ayrılmasını yine ingiliz toplumu üzerindeki büyük bir psikolojik savaşla sağladı. şimdi de ab üyesi ülkeleri bölme operasyonunu yürütüyor. ispanya’da katalonya’nın ayrılık hareketinin kuvvetlenmesinin arkasında abd vardır. katalonya’daki “bağımsızlık referandumu” ile barzani’nin “bağımsızlık referandumu”nun aynı tarihlere denk gelmesi tesadüf değildir. barzani’nin referanduma el altından ışık yakması, cumhurbaşkanı erdoğan’ın dolar’a karşı açtığı savaşın ilk adımı olan rusya ile yerel paralarla ticaret girişiminden sonra olmuştur. katalonya ve barzani referandumunun aynı zamanda olması, bu işin farkında olan dünya liderlerine bir “gözdağı”dır. barzani referandumu, türkiye’ye ilk “dolar suikastı cezası” idi, iran ile de aynı yolda anlaşma yapılınca bu kez vize cezasını kesti.
  sırada almanya da var
  göreceksiniz, bir sonra zaten kendini alman olarak görmeyen bir halka sahip olan almanya’nın bavyera eyaleti’nde de bağımsızlık nidaları yükselmeye başlayacak. avrupa birliği’nin merkezi belçika, muhtemelen “çok yakında” ikiye bölünecek. fransa’da, korsika adası bağımsızlık çığlıkları atmaya başlayacak. ispanya’daki özerk bölge bask bölgesi de sırada. ve bunların hepsi abd dünya imparatorluğu’nun iki ayağından biri olan “dolar”ın gücünün tam anlamıyla tesisi için olacaktır. şuna emin olun, abd’nin derin devleti türkiye’ye ne kadar düşman ise, avrupa birliği’ni kuran almanya ve fransa’ya da o kadar düşmandır. çünkü euro, abd doları karşısında bir “alternatif güç” haline gelmiştir. ve bu güç abd için mutlak şekilde yok edilmesi gereken bir güçtür.
  bunun arkasında rotschıld ailesi var
  abd’nin ve dünya’nın patronu bütün ekonomik gücü elinde bulunduran rotschild ailesi’dir. dolayısıyla, dünya’daki bütün bu operasyonları yürüten abd’nin şu andaki hakim derin devleti de bu ailenin elindedir. abd içerisindeki diğer “derin devlet”ler halen rotschild’in derin devleti karşısında çaresizdir. çünkü abd doları’nın gücü bu ailenin elindedir.
  dolar’ın dünya patronluğu öyküsü
  yıl 1971. dolar’ın dünyadaki dolaşımının artması nedeniyle abd hazinesi’nin elinde bastığı doları karşılayacak büyüklükte altın rezervi kalmamıştı. abd bunun çözümünü “petro dolar” yöntemiyle buldu. önce 1973’te suudi arabistan ile ardından da petrol ihracatçısı ülkelerin kuruluşu olan opec ile dünya petrol ticaretinin “abd doları” ile yapılması anlaşmasını yaptı. ve bundan sonra da abd doları, “petro dolar” niteliğini kazanması ve dünyanın vazgeçilmez ihtiyacı petrolün abd doları’na mahkum edilmesi sayesinde, doları “karşılıksız” olarak basmaya başladı. ve abd’nin dünya imparatorluğu’nun silah gücünden sonraki ikinci ayağı da kurulmuş oldu. şimdi “vize cezası”nın niye ve kimden geldiği açık ve net anlaşıldı mı?
  fatih güllapoğlu
  09 ekim 2017
  --- spoiler ---
 • "face dostlarım"dan sonrasına her zamanki gibi götümle güldüğüm, metal fırtına falan okuyan kıçındaki kıllar kadayıf olmuş emekli amcanın bulduğu nedenlerdir.

  aferin amca, büyük oyunu çözdün..
 • sensör sormamız. (bkz: sensör de mi soramıcaz ya)
 • (bkz: george busch)
 • son iki abd ziyaretinde özelikle zarraf hususunu konusacagini belirtmisti. daha bugün zarraf hakkinda "benim vandasimi rehin alip..." seklinde cümle kurmustur.
  zarrafi kurtarmak icin elinden geleni yapmaya hazir gibi duruyor. bunun icinde abd kozlar sunuyorlar. tabi vize krizinin patlamasini kimse beklemiyordu.

  http://t24.com.tr/…rmesini-kabul-edemiyorlar,463148

  edit: bu arada an itibari ile dolar 3,6616 yi bulmustur.
 • peki diyelim ki dediklerinin hepsi doğru, sırf doları piyasadan kaldırmaya çalıştı diye 1.5 milyon insan öldüren amerika neden aynı şeyi sana yapmasın ?

  neye güveniyorsunuz anlamıyorum, daha geçen hafta adamlardan füze istiyordu türkiye. ülkedeki bütün alt yapı amerika tabanlı çalışıyor, yaptığınız banka havaleleri bile amerika aktarmalı yapılıyor, bir yazar arkadaş yazmıştı ankara tahran şubesindeki bankaya havale yapılmasını iran tahran zannettikleri için amerika tabanlı sistemden engellemişti adamlar bundan bir kaç sene önce. ülkenin toplam ekonomik büyüklüğü ile abd nin sadece asker gücüne harcadığı para aynı. avrupa da bize herhangi bir savaş durumunda yardım etmez. ya kurban olayım biz kime neye güveniyoruz.

  halen daha 1400 lü yıllardaki osmanlı gibi elimizde kılıçla savaş kazanacağımızı mı zannediyorsunuz ? atarınız gideriniz kime ?

  bakın size istatistiklerle konuşayım.
  türkiyenin askere elverişli iş gücü 35.010.000
  abd nin askere elverişli iş gücü 120.025.000 kiş

  türkiye’nin tank sayısı : 3.778 (ki bunların hiç biri yerli değil, bozulması durumunda yedek parçasını dışarıdan temin etmek zorundayız)
  abd’nin tank sayısı: 8.848

  zıhlı savaş araçları;
  türkiye : 7.550
  abd : 41.062

  toplam uçaklar:
  türkiye : 1.007
  abd: 13.444

  savunma bütçesi (bakın buraya dikkat!!!)
  türkiye : 18.185.000.000 $
  abd : 581.000.000.000 $

  toplam donanma gücü :
  türkiye 194
  abd 415

  bu donanma gücünün detayına girersek uçak gemisi abd de 19 türkiye de 0, destoyer; abd 62 türkiye 0, denizaltı; abd 75 türkiye 13

  havalimanı sayısı:
  türkiye : 98
  abd : 13.513

  kaynak

  sadece havalimanlarını kullanılmaz hale getirmek isteseler bunu yapmaları ne kadar kolay siz düşünün. tamam ben de isterim kimseye bağımlı olmayalım, kimse bize emir vermesin tam bağımsız olalım. ancak diplomasinin de bir dili vardır, 75 milyon insanı gözü kara bir cani devletin önüne hadi lan sıkıyosa gel diyerek atmaya kimsenin hakkı yok.

  bu yapılan gaza gelip hadi bakalım diye gökdelenin tepesinden atlamakla aynı şey. paraşütünüzü önceden hazırlamazsanız sonunda ne olacağını herkes bilir.

  önce ekonomik olarak büyüyüp ülkeler için vazgeçilmez pazar paylarına sahip olmak, sonra gerekiyorsa bu pazar payını kaybedersiniz diye tehdit edip blöf atmak gerekiyor. yoksa almanya fransa amerika aşığı olduğu için durmuyorlar öyle, hepsi ince dokunmuş bir plan işletiyorlar.

  osmanlı yıkıldı beyler, en büyük sebebi de her olayı kılıçla çözmeye çalışmasıydı. eeey diyerek ülke yönetilmez, bunu umarım çok geç olmadan anlarsınız diyeceğim de artık zaten çok geç
 • (bkz: okumadım)
  paragrafsız yazılan, hele de -ne ilgisi varsa- spoiler içine alınan yazıları okumam.
 • ben a şıkkı danışıklı dövüş diyorum

  evet çok ütopik bir komplo teorisi gibi gelebilir fakat belediye başkanı krizlerine denk gelmesi bence bir kişinin tutuklanmasına misilleme olabilecek bir yaptırım değildir

  bursa,ankara vb. illerin belediye başkanları istifa etmemekte direniyorlar ve herkes bunların ne bok olduğunu biliyor. parsel parsel memleketin anuha goydular mı? goydular. başta melih olmak üzere ; amerika’ya kaçıp da fetönün kucağına oturup elinde tayyibe ait olan belgeleri açıklamasın diye alınan bir önlem diye düşünmekteyim sevgili sözlük(bkz: komplo teorisi)