şükela:  tümü | bugün soru sor
 • amerika'nın açtığı savaşlarda ölenlerden, oluşturduğu terör gruplarına yardımlardan dolayı aynı bugün bizi yargiladigi gibi yargılanıyor olurdu.
 • --- spoiler ---

  zarrab davasıyla ilgili iyi partinin yaptığı açıklama, ki oldukça beğendim.

  1. türkiye cumhuriyeti millî çıkarları doğrultusunda elbette tüm dünya ülkeleriyle temas kuracak, alışveriş yapacaktır. ama bu, kesinlikle hem iç hukukumuza, hem de uluslararası hukuka riayet ederek yapılmalıdır.

  2. millî çıkarlar reza zarrab ve benzeri adamlar üzerinden hukuk ve ahlak dışı işler yaparak korunamaz. ülkelerin millî çıkarları ve devlet sırları, illegal yöntemlerle çalışan reza zarrab gibi uluslararası bir kaçakçıya teslim edilemez.

  3. devlet işlerini yürütme kamuflajı altında rüşvet yiyenler, yedirenler ve ona sessiz kalanlar reza zarrab'dan farklı değildir. bu nedenle ak parti iktidarlarının ve onların bakanlarının utanç verici yöntemlerle iş yaptıkları reza zarrab, türkiye'nin millî meselesi değildir.

  4. iktidarın kendini koruma adına türk milleti’ni bir paravan gibi kullanmasını utanç verici buluyoruz. mali sonuçlarının da milletimize fatura edilmesini iyi parti olarak kabul etmiyor ve bir kez daha ekonomi yönetimini tedbir almaları konusunda uyarıyoruz.

  5. ülkemiz bunun gibi sahtekar, rüşvetçi ve düzenbazların, mazlum vatandaşlarımızın rızkını yiyeceği bir yer olamaz.

  iyi partinin açıklaması, aynı zamanda çok doğru bulduğum ve düşüncelerimin tamamını kapsayan açıklamadır.
  --- spoiler ---

  içerisine sokulduğunuz çukurdan ne zaman çıkacaksınız merak içindeyim.

  katılabileceğim tek şey; her ne kadar ironik olsa da, şu an amerika'da türkiye'ye dair tek şey yargılanıyor, bu da yargı sistemimizin ta kendisidir. hukuk rıza zarrab ile ilgili türkiye'de kişilerden sebep işleyememiştir. bunun sorumlularını biliyoruz zaten. tavsiyem elinizi başınızın arasına alın bir düşünün.