şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önedit: 1. entry kaçtığı için; http://i.hizliresim.com/m3b4gv.jpg

  aklı varsa bir daha amerikanın kıyılarına yanaşmasın dediğim arkadaş

  edit: harbi mide bulandırıcı ya bu kadar onursuz karaktersiz iğrenç şerefsiz hırsız dolandırıcı bir insan. "ülke kötüye gidiyo zamanında kendimce akıllılık edip borç yaratıp nasılsa beni bulamazlar diye ödemediğim amerikaya mı gitsem çünkü türkiye benim gibi karaktersiz insanların elinde kötüye gidiyo burayi benim zihniyet batırdı hemen topuklayayım". umarım arkadaşın gider ve içeri alıp 5 yıl falan hapiste yatar çıkınca da siciline işlenir hiçbir işe giremez. ayrıca bankalar o riski alıyo falan demeyin banka isterse helal olsun kardeşim desin herifin zihniyeti ortada mı ortada başka diyecek bir şey yok.

  edit2: karaktersizliklerinden utanıp entryi silmişler.
 • inşallah çıkar burdan, oraya giremez. buraya da dönemez. ortada ayazda kalmış bekçi siki gibi kalır. bi de savunmuyorlar mı "ziminindi bi cihillik itmiş". insanın kürekle vurası geliyor. bunun gibi yavşaklar yüzünden dünyada bizi adam yerine koyan yok. be amk insan evladı. hiç mi anan baban, yol gösterenin olmadı. ülke kötüye gidiyormuş da ondan amerikaya geri dönecek miş. senin gibiler yüzünden kötüye gidiyor ülke.

  edit: adam entryi silmekle kalmamış, tası tarağı da toplayıp gitmiş. bi arkadaşım falan demiş ama, kendisi değilse ben de ne olayım lan.

  edit 2:gitmemiş, geri gelmiş. marifetmiş gibi de taciz edip duruyor. aferim, mesai bitiminde gel de senin ve o "arkadaş"ının madalyalarını takdim edelim.
 • yapılmısını izmir'de bi dayıdan dinlemiştim. adam abd'ye borcu takmış ayrılmış turkiye'ye geliş o geliş. meblağ ise 150 bin $ civarıymış. parayla ise iş kurmuş.

  not: şaka maka yapmıyorum.
 • dolandırıcının hazin sonu. değil abd'ye, ab topraklarına bile korkarak gitsin.

  (bkz: s.v.i.h.s.)
 • yüksek ihtimal amerikada bir adres gösterip calisacagini beyan ettiginde sorunsuzca girer, ödeme plani belirleyip ödemelerini yaparsa da sorun yasamaz.
 • "zaman asimina ugrayan borclarla " ilgili (time barred dept ) regulasyonlar hakkinda hukuksal bilgi alip,legal yollarla cozumleme sansi bulunabilecek durum. keske yapilmasaydi ...

  (bkz: https://www.consumer.ftc.gov/…117-time-barred-debts)
 • başlıkta "borç takmak" olarak geçmesine rağmen, safiyane bir şekilde elde olmayan nedenlerden ötürü borçlanma olarak düşünmüştüm detayları okuyana kadar.

  bildigin ayrılırken "amerika'ya bi kazık atayım bari" kafasıyla yapılmış, çirkin ve onursuz davranış.

  ben otelin boş restoranindan çay poseti almaya tırsıyordum, adamın curetine bak.

  amerika'nin bu arkadaşa tavrı ne olur bilemiyorum ama hiç de mazur gorulebilecek şey degil.