şükela:  tümü | bugün
  • gençliğimizin buralarda nasıl heba olduğunu gözümüze vuran kliptir. düşünsene, bir daha hiç lisede olmayacağız, ve bu ortamları hiç göremeyeceğiz, bizim okuduğumuz şey liseyse peki bu ne?

hala daha olayı anlamayanlar var. gelişmişlik seviyesine bu şekilde ulaşılıyor. ne kadar özgürsen, ne kadar dağıtabiliyorsan, o kadar gelişme imkanı var demektir. işte steve jobs'lar, bill gates'ler buralardan çıkıyor.

kuru kuru çalışmakla hiçbir bok olmaz. bu ortamları sağlayacaksın önce. ufku kısıtlı olanlar kabul etmek istese de istemese de, amerika'yı dünyanın en büyük ülkesi yapan aha işte bu klipteki ortama olanak vermesidir.

eğer sen de bu ülkenin liselerinde bu ortamı sağlasaydın, kimse senden brunson'u alamazdı. fetö'yü de sike sike alırdın.

bu ülkenin bir şansı vardı, o da atatürk'tü. bir daha da gelmez. belki 20-30 yıl daha yaşasaydı, bizde de böyle olabilirdi.

edit: bazıları demiş ki burası zengin mahallesi o yüzden böyle. doğru evet okulun olduğu bölge görece hali vakti yerinde insanların yaşadığı yer, ancak okulun devlet okulu olduğunu da belirtelim. paralı değil yani.

aha bu da gelir seviyesinin ortalama civarı olduğu michigan'da bir okul.

anca kendini kandırırsın "hepsi böyle değil" demekle. o gördüğünüz amerikan filmleri propaganda filmleri falan değil, oradaki gerçek hayatı yansıtıyor. amerika'daki okulların %90'ı böyle. değil diyen gelsin kanıtlarıyla paylaşsın. bana bir tane futbol sahası olmayan okul göstersin bakalım. gidin araştırın en fakir eyaletlere bakın anca babayı bulursunuz.
  • (bkz: vay amk)
  • ben bagcilar meslek lisesi mezunuyum bizim ortam daha güzeldi.

edit: saka lan saka.
  • bizim ülkedeki öğrencilere para versen de eğitim versen de şu organizasyonu yapamaz abi. gerçekten görmemiş, bilmemiş, bilememiş, cahil bir ülkeyiz.
  • bu okul ne kadar büyük, kaç milyor öğrenci var, havuz nedir ameka dedirten ve üzüntülere gark eden kliptir.
  • 2:59'da (bkz: herkesi tanıyan hafif kilolu merve) 'nin amerikan versiyonu gözükmektedir.

ayrıca medeniyet, özgüven ve özgürlük içerir.

edit : '@i am still alive' uyardı zaman düzeltildi. teşekkürler :)
  • (bkz: green card)
    henüz geç değil, şans ve cesaret.
    siz kaçırdınız ama en azından çocuğunuz yakalar.
  • buradan yakacik meslek lisesi 2003 mezunu arkadaslarima selam gonderiyorum.
  • "bu insanlar mutlu olmasın da kim olsun ? " dedirten görüntülerdir.