şükela:  tümü | bugün
 • amerika'nın işgal edilemeyeceğinin kanıtı olan amerikalı.

  bizim zenginler hemen topuk.

  amerika'yı amerika yapan şey nedir diye sorsalar bunu ve bunu gösterirdim. bireysel silahlanma, zenginlik, özgürlük, özel mülkiyetin korunması. liberalizmin bütün tanımlarını unutun ve bu iki resme bakın. senin ülkende devletin sosyal devlet adı altında %65'e varan vergiler alıp senin mülkünün güveliğini sağlayamazken, amerikan liberalizmi sana bu hakkı veriyor. öldür.

  burada isteyen övebilir, isteyen yerebilir ama asıl sorulması gereken öküz gibi vergiler alınırken neden özel güvenlikli sitelerde oturmak için ayrıca paralar harcıyoruz?
 • ırkçılık var diyerek market yağmalamanın elle tutulur bir tarafı olmadığı gibi milletin evine saldırmak da haklı bir mücadele değildir adamın yerinde ben de olsam silah çeker öyle yapardım gelin bakalım azdan az çoktan çok gider.
 • arınma gününü hatırlatmıştır.
 • #109525119
  durum, yukarıdaki denyonun izlemeden yorum yaptığı gibi değildir öncelikle onun bilgisini verelim.

  doxxing ifşa etmek ile eş değerdir, birinin e-mail, telefon ya da ev adresi gibi detaylarının kamusal ya da internet ortamında paylaşılması durumudur.

  adamın bahçesine giriyorlar grup halinde, hem de dış kapıdan! yani sanıldığı ya da söylendiği gibi bahçesi yola bakan bir ev değil.

  durum tamamen özel mülk istilası ve adam eşi ile birlikte silahıyla evini koruyor.

  iş artık protesto'dan ziyade, vandallığa evrilmiştir.

  geri zekalı dostumuz için mecburi edit: #109525587 keşke ilk entry'deki video'yu bir açsaydın benim zekasız kardeşim. hatta sana dakikayı da söyleyeyim çok zorlanma (01:30 itibariyle)
  video'yu izlersen sokakta yürüyen insanların, dışarısı tamamen duvarla kapalı bir mülkün, bahçe kapısından girdiklerini göreceksin.
 • bu adamda daha ne makinalar vardır, ayrıca bildiğim kadarıyla birinin bahçesini işgal etmek amerika da suç. hele böyle hedef göstermelerden sonra adam birisini öldürse kimse çıkıp niye yaptın demez ve zaten belli ki parası çok, kefalet ödeyip çıkar.
 • google'dan doxxing veya doxing anlamını aratan başlıktır.
 • kişiliksiz ve daha önce kendini hiçbir grup içerisinde var edememiş kişiler, hızlı kabul gördükleri gruplara girdiklerinde genelde o grubun saygınlığını yitirmesine sebep oluyorlar. güzel şeyler başarmak isteyenlerin de adını kirletiyorlar.

  örneklerim şöyle:
  - amerika'daki mevcut eylemlerde insanların malına mülküne zarar verenler.

  - doğuştan kadın olmayan kimsenin feminist olamayacağını iddia eden ya da insanlara cinsiyetleri üzerinden negatif tutum sergileyen feministler.

  - et yiyen herkesle canhıraş kavga eden ve insanları bilgilendirmek yerine nefret saçan veganlar.

  - tuttuğu takım için insana zarar vermekten çekinmeyen spor takımı taraftarları.

  - cümlelerine "bu feministler..." diye başlayan (özellikle) erkekler.

  ve daha niceleri.

  her şeyi bok etmekte ve amacından saptırmakta üstünüze yok. tebrik ederim.
 • fake news denilen olgunun nasil yayilip gercege burundurulup yayinlandigini gosteren uyduruk video. kimse baska kaynaktan acip okumadan, birisinin yaptigi videoyu oldugu gibi kabullenmesi goruluyor. confirmation bias islevi gorup, altina da herkes zaten varolan dusuncelerinin onayi gibi yorum yaziyor. mesela bu tur videolari komple teorilerinde de cok goruyoruz, sikimsonik goruntu analizleri vs... enhance!

  edit: tabi bahsi gecen bir videoda bir cerceve yok, o insanlar kim, neden-nereye yuruyor?

  https://twitter.com/…arx/status/1277398234055483393
  https://twitter.com/…arx/status/1277408006137921541
  https://twitter.com/…arx/status/1277434298170257408

  edit2: st. louis şehrinde protestocular belediye başkanının evinin önüne gidiyor, istifasını istiyorlar. (belediye başkanı da şehrin en lüks semtinde oturuyor), evinin önünden geçen protestocuları gören karı-koca protestoculara yarı otomatik silah ve tabanca doğrultuyor. şimdi esas bomba geliyor: protestocuların belediye başkanının istifasını istemenin sebebi: belediye başkanı polis gücünün fonlamasinin durdurulmasını isteyenlerin isimlerini ve adreslerini paylaşıyor (ifşa ediyor / doxx'luyor).
 • bu nasıl zengin lan koruması falan yok mu amk dedirtmiştir.
 • sonra zencileri öldürüyorlar.
  yapma yaa... allah allah neden acaba.