şükela:  tümü | bugün
 • eğer sermayeniz fazla değilse sakın ola üretimle alakalı bir tesis falan kurmayın.. çünkü işçilik ve diğer giderler oldukça fazladır. bulundukları bölgeye eğitim veya iş sebebiyle gelen türkler'e yer falan ayarlayanlar çok. hatta buraya dil okulu sebebiyle gelip bu şekilde kalan insanlar tanıyorum... bunun dışında türk yemekleri üzerine bir yer açmak mantıklı. çünkü amerikalılar, evdeki mutfaklarını bira stoklamak için kullanırlar... işini adam gibi yapıp iş yapmayan bölgesel restorant henüz görmedim... bir diğer revaçta olan iş işe nargile kafe... vay anam ya bu aralar nasıl popüler bilemezsiniz... hatta buraya öğrenci olarak gelip downtown ortasında nargile kafe açan bir türk var... paraya para demiyordur; çünkü önünde bildiğin club sırası oluyor çoğu zaman... tabi işini iyi yapmasıyla da alakalı.. linkini de vereyim mekanın,

  http://pashasd.com/

  mesela bu da türkiye'de kapalıçarsı da dönerle tanışıp, şu an milyoner olan bir amerikalı'nın döner zinciri... zaten duvarlarında falan hep istanbul resimleri var..

  http://www.thekebabshop.com/
 • şirket tipi olarak llc tercih edin.
 • büyük hilmi gibi zenginseniz fastfood işine girin. onun deyimiyle zepzenginseniz karsit sektor olarak medikal sektörleri tercih edin. bu öneriler güncel projeksiyonlar ve profesyonel datalardan yola çıkılarak yazilmistir.
 • ülkemizdekilerden farklı şirket türleri vardır. şirket türlerinden ihtiyaçlarınıza göre en uygun olanını seçmeye çalışın. sonradan başınızı yakmayın. şirket türleri hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  ayrıca mutlaka bir amerikan banka hesabınız olsun. yerel ödeme biçimleri ve yerel banka hesapları uzun vadede size her zaman kazandırır. bilgi için buyrun.