şükela:  tümü | bugün soru sor
 • polis dediğin dünyanın çoğu yerinde cahildir, kafasızdır.. hakikaten birşeyler becerebilse zaten polis olmazdı. akademiden çıkanlar da kıyasla kafaları çalışsa bile aileleri tarafından cahil bırakılmış; başkalarını ötekileştirmesi sağlanmış; koyu cıvık bir milliyetçilik yüklenmiş adamlardır.
  o yüzden konu polis olduğunda batıda böyle, bizde böyle demeye gerek yok.
  polis polistir, altın semer de taksan polistir. devlet dediğin organizasyon halkı için olmadıkça; polisten de düzelme beklemek biraz fazladır.
  eee, böyle cahil kalmış, beceriksiz, ama kendini dev aynasında gören ve eline verilmemesi gereken yetkiler verilmiş kişilerden nefret etmek kolaydır.
 • amerika'da polise orospu çocuğu diyebilirmişsin. oğlum bi siktirin gidin ne yiyip ne içiyorsunuz bu kafaya erişmek için. 2 kere amerikaya gitti diye kendini 20 yıllık amerikalı sanıyor adam.

  yarın git adamların yüzüne karşı orospu çocuğu de. bakalım kaç yerinden kan alıyorlar. denemesi bedava.
 • güçlü olmanın farklı düşüneni susturmadan mümkün olamayacağına şahit olup durduğumuz için "amerika'da sonuçları çok kötü olur" diye tahmin yürüttüğümüz protesto. burada erdoğan bir muhalifin karşısına çıkıp uygarca tartışsa bile seçimi kaybedileceğine inanılıyor, yani gücün ancak bastırmakla elde edilebileceğini deneyimledik hep.

  polis her yerde polis, ama amerika'da yasa var. dilediğin gibi bağırabilirsin amerika'da. evet, devlet ve polis aşırı güçlüdür. ama (buna rağmen değil) bu yüzden ona küfretmene özel bir önem atfetmez.

  (bkz: a.c.a.b.)
 • bu ülkenin senden benden farkı olmayan vatandaşı olan polisi sırf üzerinde üniforması var diye bu şekilde kutsal görüp, devleti de senin benim aslında aramızda oluşturduğumuz topluluk sözleşmesi olarak değil de evrendeki her şeyden üstün olan kutsal bir mit olarak gören zihniyet ürünü başlık.
 • aramaya inanmak sadece ekşi sözlük ile ilgili değildir. bu söz
  tarih bilgisini, bilincini içerir.

  hele hele internet çağında insan bu başlığı açmadan önce "la bi bok yicem ama du bi bakayım" der.

  ama yine de ekşi sözlük'ten bu tarih bilgisini/bilincini gösterelim.

  (bkz: los angeles ayaklanması)
 • yazar cizdigi senaryonun absurdlugunu anlamis olacak ki sacma sapan savunma bile denemeyecek bi yazi doseyip erdogan’dan alinti yaparak sonlandirmis. kimsenin bu durumlara dustugunu gormek istemem dogrusu.
 • mit tırları davası için "amariga'da yapsa da hapse girerdi" gibi hikayelere inanan güruhun hiçbir adli sonucu olmayacağını anlayamayacağı eylemdir. demokrasilerde şiddete başvurulmadığı sürece her türlü gösteri demokratik haktır.