şükela:  tümü | bugün
  • amerika'da protestocuların portland'de louis vuitton mağazalarını yağmalaması olayı.
    başkaları haklıyken haksız konuma düştüler yorumu yapabilir; ben iç çekiyor ve coğrafya kaderdir diyorum

https://twitter.com/…ylu/status/1266634813152378887
  • hiçbir zaman haksız olmayacaklar çünkü devlete karşı öldürülen insanlarının intikamını alıyorlar
    ayağını denk al polislerine çeki düzen ver cezalandır diyorlar yoksa cevabımız kaos olur diyorlar
    bu kaçıncı polis cinayeti lv mağazası yağmalansa ne olur ?
    lv dediğin kapitalizm'in bayrak sallayan zenginlerinin dükkanı tam yerine saldırmışlar doğru tercih
  • asıl amacanın eşitlik, özgürlük gibi kavramlar değil hırsızlık olduğunu düşündüğüm insan.eşitlik istiyorum ayağına sıfır araba parası çantayı götürmüştür.
    güle güle kullansın.
  • ırkçılık bahane, yağma şahane.
  • artık moda oldu: “sosyal mesafeyi korumuyorlar gördüğüm kadarıyla.”
  • primat davranışı.
  • bunlar fırsattan istifade eden gerçek çapulculardir.
  • ortamlarda insan hakları diyenlerin amacını gösteren olaylar.
  • acaba aldıkları şey kombine uymuyorsa ürün değişimi yapar mı daha sonra mağaza ?
  • şark kurnazı sandığımız anadolu köylüsünden özür dilememe sebebiyet veren gelişmedir. ben de sanıyorum ki dünyada hiç kimse bu tür fırsatçılıklar konusunda bizim insanımızın eline su dökemez, dökebiliyormuş.

gezi parkı eylemlerinde bizzat bulundum, orada da bu tarz şeyler yapan insanlara karşıydım. protesto olur, yeri gelir polis saldırır arbede olur, tepkiler giderek yükselir; ama yağma kültürüne tamamen karşıyım. haklıyken haksız duruma düşüp siyasi otoriteye koz veriyorsun, kendi kendini baltalıyorsun bu gelişmemiş toplum eylemini göstererek. tabi işi başlatan/körükleyen provokatörler de mevzunun farklı bir ayağı.

gerçi insan psikolojisi böyle. dün de oldu, bugün de oluyor yarın da olacak. sanırım doğal afetlerden de bu yüzden korkuyorum. depremden değil; ama sonrasında yaşanacak yağmalardan ve kuralsızlıktan çok büyük kaos doğar.
261 entry daha