şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genelde e-2 yatırımcı vizesi almak icin turklerin basvurdukları bir yöntem.
 • ülkemizin pek de stabil bir görüntü çizemediğini göz önünde bulundurursak, gelecek için yapılabilecek belki de en mantıklı yatırım hamlesidir. amerika'nın ne kadar büyük bir pazar olduğunu zaten söylemeye gerek yok. araştırdığım kadarıyla özellikle belirli durumlarda vize hakkı sağlamasıyla da tadından yenmiyor. ve gördüğüm-araştırdığım-anladığım kadarıyla sanıldığı gibi böyle bir yatırım yapmak için trilyoner olmaya da gerek yok.*
  türkiye'de malesef bu konuda destek veren çok fazla kuruluş bulunmamakta. hem amerika'da şirket kurma konusunda uzmanlaşmış hem de danışmanlık hizmeti sağlayan, bilgi de edinebileceğim 1-2 adet web sitesi ve kuruluşa ulaşabildim.
  delaware şirket
  ve
  amerika'da şirket

  bu konuda daha fazla bilgi verebilecek olan veya bildiğim kadarıyla yardımcı olabileceğim birileri varsa yeşillendirsin.
 • vergisiz şirket için delaware eyaletinde şirket kurulabilir.
  ancak amerikan vatandaşı veya green card varsa daha kolay olacaktır.
 • şirket açma işini iyi yapmadan önce güzelce bir araştırma şart.

  yapacağınız işe, hacmine göre değişir bu durum. amerika her zaman sizin için avantajlı olmayabilir. belki ilk açılışta avantajlar sunar ama para kazanmaya başladığınız zaman deli dehşet vergiler ödemeye başlayabilirsiniz. birçok hayal böyle suya düşüyor. aman dikkatli olun.

  şu anda vergi avantajı sağlayan güzel bir alternatif endonezya. jakarta'yı düşünebilirsiniz.
  şirketler her zaman büyük vergi yüklerinden kaçmak için para transferleri, alt firmalar kurmak gibi taklalar atarlar. ama dediğim gibi, bu işin şeklinde göre değişkenlik gösterir. siz de o şekilde yapabilirsiniz.
 • 2 koşu kurayım o zaman .
 • tekne'niz varsa 100 usd'ye şirket kurup usa bayrağını alıyorsunuz ve mazot yarı yarıya indirimli.
 • buna şaşırdıysanız daha şaşırtıcı bir şey diyeyim,
  türkiyede muhasebecisiz şirket işi imkansız gibi. o kadar karışık bürokrasi var ki.

  muhasebeciler bile tam kavrayamıyor hatta.

  abdde ise geliriniz yıl sonu siz 3 dakkada beyan ediyorsunuz. muhasebe falan yok. tertemiz mis. öyle aylık damga vergisi yok bağkur yok sgk yok bi de onun stopajı zart zurt yok.
 • kanka maviler benim bana saldırma