şükela:  tümü | bugün
 • vergisiz şirket için delaware eyaletinde şirket kurulabilir.
  ancak amerikan vatandaşı veya green card varsa daha kolay olacaktır.
 • amerikan vatandasligi ya da green cardla alakali olmayan eylemdir. vergi avantajlari ve kanunlar goz onune alindiginda sirket kuran girisimcilerin ve yatirimcilarin en cok tercih ettigi eyalet delaware'dir. ancak bu demek degildir ki sirketiniz o eylaette olmak zorunda. farkli turleri barindiran ancak en cok tercih edilen turu olan c corp (inc) sirkettir. ınternetten dahi kurulabilmektedir. turkiyenin aksine eger is yapmiyorsaniz vergi odemezsiniz. kurdugunuz sirket belirli bir yatirim ve calisan sayisina ulasmadan size h1b vizesi saglamaz. kendinizi calisan olarak recruit etmeniz durumunda ancak vize alabilirsiniz. ancak yatirimci vizesi de kullanilabilir.

  sirket kurmak icin orada olmak zorunda olmamanin ve vatandaslik zorunlulugu olmamasinin en onemli sebebi vergi kacakciligini onlemek ve usulune uygun ticarete zemin hazirlamaktir.
 • şirket açma işini iyi yapmadan önce güzelce bir araştırma şart.

  yapacağınız işe, hacmine göre değişir bu durum. amerika her zaman sizin için avantajlı olmayabilir. belki ilk açılışta avantajlar sunar ama para kazanmaya başladığınız zaman deli dehşet vergiler ödemeye başlayabilirsiniz. birçok hayal böyle suya düşüyor. aman dikkatli olun.

  şu anda vergi avantajı sağlayan güzel bir alternatif endonezya. jakarta'yı düşünebilirsiniz.
  şirketler her zaman büyük vergi yüklerinden kaçmak için para transferleri, alt firmalar kurmak gibi taklalar atarlar. ama dediğim gibi, bu işin şeklinde göre değişkenlik gösterir. siz de o şekilde yapabilirsiniz.
 • 2 koşu kurayım o zaman .
 • buna şaşırdıysanız daha şaşırtıcı bir şey diyeyim,
  türkiyede muhasebecisiz şirket işi imkansız gibi. o kadar karışık bürokrasi var ki.

  muhasebeciler bile tam kavrayamıyor hatta.

  abdde ise geliriniz yıl sonu siz 3 dakkada beyan ediyorsunuz. muhasebe falan yok. tertemiz mis. öyle aylık damga vergisi yok bağkur yok sgk yok bi de onun stopajı zart zurt yok.
 • kanka maviler benim bana saldırma
 • amerikada kurulan sirket ile internet sitesi üzerinde türkiyeye fatura kesilirse vergilendirme nasıl olur?

  diyelim ki amerikada sirketi kurduk, burada hsbcde kurumsal bir hesap actık. internet üzerinden türkiyedeki bir müsteriye hizmet verdik ve parayı paypal ile amerikadaki hesaba aldık. sonra türkiyedeki hsbcye aktardık. vergi olacak mı?

  türkiyedeki müsteriye kdv haric mi fatura kesilmesi gerekiyor?
 • 15 dk da yapılan işlemdir. ortalama 1200 dolar gibi masrafı vardır ( eyaletten eyalete göre değişir )
 • çok az evrak ile basit şekilde kurulabilen ticari yapıdır. bu konuda bilgi almak isteyenler yeşillendirebilir.