şükela:  tümü | bugün
  • final sinavlarini erken alip turkiye'ye donmek, mayfest e yetisebilmek icin hocalara duygu somurusu yapmak, iste $unum vefat etti, yada etti edecek yaninda olmam lazim falan demek en basta geliyo mesela.
  • alinan herhangi bir urunu kullanip kullanip, geri iade etme suresi bitmeden iade edip parayi aldiktan sonra yenisini ayni amacla tekrar satin almak.
  • 25 sent atip gazete dagiticisinin icindeki butun gazeteleri almak ve ayni fiata kose baslarinda satmak (bkz: karaborsa)
  • -satin alindiktan bi sure sonra kirilan/bozulan urunu geri goturup bu bozuk cikti yenisini istiyorum demek; yenisi alip eve donmek.
    -yapmamasi gerektigi bisiyi yaptigi zaman i speak no english'le isin icinden cikmaya calismak (bkz: anlamazliktan gelmek)
  • refill iceceklerin bardaklarini saklayip tekrar tekrar kullanmak.
  • 'buy 1 get 1 free' olayini uygulayan marketlerde kastedilen indirimden yararlanmak icin illa 2x tane alinmamasi. 1 tane alinca da yari fiyata aliyorsun kimi marketlerde, dogru yerleri bilmek lazim amma*

matematikteki 'icler-dislar carpimi'ni da cinlik saymak istiyorum. cogunlugu anlamiyor bir saat anlatiyorsun hede hodo vs. bir de matematikciyi sinamak lazim acaba tum ulke boyle mi diye.
  • ozellikle de universite ogrencisi iseniz, kopya cekmek buyuk bir turk cinligidir. zira amerikali gencligin yarisindan fazlasi kopya nedir bilmemektedir, hayatlarinda denememislerdir.
  • minibarlardaki içki şişelerini tükettikten sonra bilimum renkli sıvılarla doldurmak..
  • ismarlanan urun getirildiginde evde yokmus ayagina yatip, mal kapinin onune birakildiktan sonra ortaligi kolacan edip, mali iceri almak. ertesi gun firmayi arayip " ea alo, ben sunu bunu ismarlamistim gelmedi" demek ve adamlarin " e ama nakliye sirketi gelmis sizi evde bulamayinca kapiya birakmis" yanitina karsi "afedersinizz de, ben mali teslim almis miyim bey/hanfendie? iptal ediyorum siparisi" demek suretiyle, urunu ahlaksiz yollarla bedevaya getirmek.