şükela:  tümü | bugün
  • bir müddet amerika'da bulunduğum için döndüğümde keyifle izlediğim, bana eski zamanlarımı hatırlatan, bazen iç çektiğim, başarılarının devamı dileyerek takip ettiğim youtuberlar listesi şu şekildedir:

deniz: başlarda denis'ti kanalın adı sonra deniz yaptı abimiz. saatler süren yol muhabbetleri var ve gerçekten karşılıklı konuşuyormuşsunuz gibi hissettiriyor. acayip mütevazı ve hiç bir beklentisi olmadan video çeken nadir kişilerden. ondan dolayı listenin ilk başına kendisini koymak istedim.

okan serbes :zamanında wat yapıp, daha sonra greencard kazanarak birkaç sene önce amerika'ya yerleşen genç bir kardeşimiz. hayatıyla ilgili güzel kesitler vererek kaliteli vloglar sunuyor. bir süre uber yaptı, restaurantlarda çalıştı. şuan profesyonel olarak video çekimleri yapıyor.

fit traveler : wat programıyla amerika'ya gelmiş daha sonrasında dil kursu ve yüksek lisans sayesinde orada kalmayı başarmış, hedefleri için çabalayan bir kardeşimiz. amazon dropshipping tarzı işlerle ilgileniyor.

emrah ateş : greencard'a adınıza başvuran bir siteye para ödeyerek gc kazanan, ingilizcesi çok iyi olmamasına rağmen kendini geliştirmiş ve hayatını düzene sokmuş genç bir mutfak şefi kendisi.

think fit in california: califoria'da yeni evlenmiş eğlenceli ve güler yüzlü bir çift. green card ve sağlıklı yaşam adına vloglar çekiyorlar

semra kuyuk: kanada'da göçmenlikle ve oradaki yaşamla ilgili videoları mevcut.

on air family:
    greencard çekilişiyle amerika'ya gelen iki çocuklu bir çift ellerinden geldiğince yaşantılarını bizlere aktarıyorlar.

iki teker: amerika öncesi motorsikletle ilgili vloglarıyla popülaritesi olan, amerika'ya dil kursuna gittiği zaman greencard (2019) çıkan ve yaşamını orada sürdüren motorsiklet aşığı bir kardeşimiz. çok abartmadan grubhub, uber tarzı videolarda çekti birkaç kez.

kanada geyikleri: iki arkadaş kanada ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü soruyu eğlenceli bir şekilde cevaplıyor.

batıkan altıntaş: bu arkadaş araba topluyor, gazlıyor, illegal sokak yarışları yapan adamlarla takılyor. videoları fast and furious tadında.

idris usta usa:
    arada deşarj olmak için izliyorum. aslında hayatın gerçeklerini o kadar güzel anlatıyor ki, ama anlayana...

yeso abd: bu ablamız eşiyle beraber greencard kazanarak amerika'ya yerleşiyor. hem çalışarak para kazanıyorlar hem de kendi imkanlarıyla sıfır ingilizceyle gelmelerine rağmen ingilizce ögreniyorlar. şuan ibo abimizle beraber tırcı oldular.

ibo abd: bu da ibo abimiz. gerçekten çok zor şartlarda çalıştılar yengeyle ve emeklerinin mükafatını hızlı bir şekilde alacaklarına inanıyorum.

bercem cekdar: greencard sayesinde amerika'ya yerleşen bir çiftimiz. bir yandan ingilizcelerini geliştirmeye bir yandan hayatlarını idame ettirmeye çalışıyorlar.

tutku yıldırım: bu arkadaşın ne şekilde geldiğine dair bir fikrim yok ama california'da airbnb ve uber yaparak para kazanıyor. önceleri türkiye'de bir ajansta çalışıyormuş.

gökhan öner: bu arkadaş hakkında kişisel fazla bir bilgi yok ama bir tanıdık vasıtasıyla birşeyler öğrendim. kendisi rochester'da uber- lyft yaparak eğlenceli videolar hazırlıyor. ablası amerika'da yaşarken şuan ki eşiyle tanıştırıyor ve evlilik yoluyla gc alarak amerika'ya taşınıyor.

ver elini amerika: can çolpan abimiz birkaç sene önce gc kazanarak güzel ailesiyle apar topar amerika'ya taşınıp dişiyle tırmağıyla kendi evini alan mükemmel bir insan. eski videolarına yetişenler şanslılar. ama gereksiz ve saçma yorumlardan dolayı can abimiz birçok videosunu kaldırarak bizi üzdü birazcık ama olsun. herkesin bir sabrı olduğunu unutmamak lazım.

pioneers: bu arkadaş tamirat-tadilat işleri yaparak geçimini sağlıyor. idris ustanın ultra ciddi versiyonu diyebiliriz ama bu tarz iş yapmayı düşünenler için güzel bir kaynak.

eray karakuzu: eşinin kanada'da yüksek lisans yapması sebebiyle kanada'ya taşınan ve orada sıfırdan kurduğu hayatı bize çok güzel bir şekilde yansıtan, crossfitter angaralı bir kardeşimiz.

amerikaya gidiyoruz: bu abla biraz zenginlere hitap ediyor. amerika'da yatırım yapmayı düşünenler videolarına bir göz atabilirler.

.ınsu gündüz: bu arkadaş wat sonrası kalarak birşeyler yapmaya çalışıyor ama bende ne yapmaya çalıştığını anlayamadım.bana kalırsa ilk dönenlerden yada deport olacaklardan olabilir.

ahmet serdar eker: bu abimiz beden eğitimi öğretmeni ve eşi amerikan. amerika ile ilgili yararlı vloglar ve sohbetler gerçekleştiriyor. misal türk bir taksiciyle yada nj'deki çiğ köfteciyle sohbet videoları var. içeriği gerçekten kaliteli ve keyif verici.

enes onuş: bir wat'cı daha.

dilay s: amerika'da doğup büyümüş öğretmen ablamız günlük yaşantısından enstantaneler sunuyor.

funghu tv: çok değişik videolar geliyor. bir teyze bit pazarına gidiyor, tezgah açıyor, çöpten bisiklet alıp satıyor. içeriği bende tam olarak çözebilmiş değilim.

ve amerika hayatı:yaşlı bir amca youtuberlığa özenirse...

amerika sohbetleri : 40 yaşından sonra amerika'ya gc vasıtasıyla giden bir ablamız.

serkan yürekli: amerika'da ne yapılır ne edilir çok güzel anlatan, her türlü işte çalışan, amerika'ya gelmek isteyenler içinde güzel videolar yapan güzel bir abimiz.

amerikan rüyası: bu arkadaş da gc ile gelenler arasında. biraz apaçi

amerika'nın aslı: bu ablamız da eşi ve çocuğuyla beraber amerika'ya gelip günlük hayatını vlog şeklinde bize sunanlardan.

ege fitness:bu çılgın arkadaş bol bol fitness ve gym videoları koymakla beraber arada kamu spotu şeklinde yayınlarda yapabiliyor. biraz kafa açıyor.

amerika'da bir ada: bu kardeşimiz de amerika'da lise okuyor ve lise hayatını güzel bir şekilde bizlere yansıtıyor. ergenler amerika manyakları için güzel bir kanal.

şimdilik aklıma gelenler bu kadar. güzel kanallar buldukça eklemeye gayret edeceğim. peşin edit olarak ilkay zaman'ı izlemeyi bıraktım ondan dolayı eklemedim listeme. bir süre sonra itici gelmeye başladı çünkü. yukarıda yazdığım kanallarda da bana itici gelen birkaç kişi var ama belki sizlere keyifli gelebilir.