şükela:  tümü | bugün
20 entry daha
  • george floyd için başlayan adalet arayışı, tüm polislerin siyahilere uyguladığı ırkçı tutumlarına yapılan protestoya döndü. arada yağma yapan kişiler var. bunlar tabi ki amerikanın protestocular arasına soktuğu provakatörler. 4400'den fazla kişi tutuklandı. ama protestolar devam ediyor.

canlı izlemek isterseniz: https://www.youtube.com/watch?v=0kchwa9hsqm

ilgimi çeken polislerin kasklarının üzerinde rozet numaraları var. ayrıca biber gazı atmıyorlar. (her yerde aynı mı bilmiyorum ama washington d.c.'deki videolarda bu şekilde gördüm)
  • insanlar hala inanmak istemiyorlar. halbuki 18 nisanda buradan duyurmuşuz. cemreler bir bir düşüyor, bahar geliyor diye.
    cemre küçük taş demek aslında. şeytan taşlamada atılan taşlara da cemre denir. bu işlemin adı da remy-i cimârdır. yani taş atma.
    yıllar önce imam humeyni rahmetullahi aleyh adını koymuştu: büyük şeytan.
    büyük şeytanı taşlamadan hacı olunmaz. işte bugün kabe'nin bizi kabul etmediği şu günlerde insanlık büyük şeytanı taşlıyor. ve ebucehillerin sarayları tir tir titriyor.
    bu ebucehil düzenine alışmış bünyeler kabul etmek istemiyorlar. çünkü sonrasını kestiremiyorlar. belki de beyazların köle olduğu bir yeni normal düzen gelecek. belki de trump bir kanalizasyondan çıkarılıp linç edilecek. bir yıl önce kaddafi'ye akıbetini söyleseydiniz inanır mıydı? ben buna inanıyorum. çünkü ben amerika'nın değil allah'ın büyüklüğüne inanıyorum.

bahar geliyor. heyecan mevsimi, isyan mevsimi bahar. havalar ısındı diye tedbirsiz çıkmayın derim dışarı. üstünüze bir şeyler alın. dolarınızı bozdurun. kenya parası alın. ileride çok kıymetlenecek. benden söylemesi. cibuti parası da iyidir. uzun vadede iyi kazandırır.

türkiye büyükelçiliği yakında türk vatandaşları kalabalık yerlere gitmeme konusunda uyaran bir bildiri yayınlar. elçiliği takip edin.

"perdedârî mî kuned der kasr-ı kayser ankebût
    bûm nevbet mî-zened ber-tâk-ı efrâsyâb"

bir zamanlar, kisralar, kayzerler, nabukat nazarlar, firavunlar hüküm sürüyordu. yukarıdaki farsça beyit diyor ki:
    "kayser'in köşkünde kapıcılık ediyor örümcek
    efrasyab'ın sarayının damında baykuş nöbet borusu öttürüyor."
    yani mazlumların geleceğe umutla bakması için geçmiş zalimlere bakmaları yeterli.

bahar geliyor. inanın buna. inanın ki gelsin.
    yeni normal bu.
    yepyeni dünya düzeni...
    acayip mutluyum. hiç dolarım yok. belki de ondandır.
  • bahar gelmiştir.
3 entry daha