şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzak durulması gereken dil kursu
  sıfır profesyonellik, sıfır saygı, sıfır iletişim yeteneğine sahip olan insanlar tarafından yönetilen kursumsu şeydir efendim
  son derece uyduruk bir seviye tespit sınavının ardından sonucumu öğrendim. başka bir kursta aldığım seviyenin altında çıkınca konuşma sınavı yapılmak istediğimi dile getirdim. konuşma sınavı diye boş bir sınıfa geçtik ‘hoca’ ile birlikte.konuşma sınavı yapılmasını beklerken önüme yazılı sınavı atıp son derece aşağılayıcı bir tavırla yanlışlarım gösterildi. üslubu o kadar sert ve aşağılayıcıydı ki şaştım kaldım. konuşma sınavına dahi almadan bana kapı gösterildi. şaka gibiydi. eğitim almak için bir kuruma gidiyorsunuz ve eğitim alanındaki bilginiz ne idüğü belirsiz biri tarafından aşağılanıyor. o alanda yetkin olsam kursa neden gideyim, ki bu ilk gittiğim kurs değil. ingilizce olarak kendimi rahatlıkla ifade edebiliyorum, akademik anlamladaki kaygılarımdan dolayı kursa başvurdum. ‘hoca’ nın sonradan kursta yönetici konumda biri olduğunu öğrendim. yönetici böyle biri ise geri kalan insanları düşünemiyorum.şansım var ki kayıttan önce böyle bir tablo ile karşılaştım.
  aman ha aman!
 • bornova şubesine erasmus sınavına hazırlanmak ve b2 seviyesine kayıt olmak için gittiğimde seviye tespit için yazılı sınavı önüme verdiler. a1 a2 sorularını doğru yaptım b1de 2 yanlışım çıktı. ben b1den başlamalısınız diyeceklerini düşünürken a1den başlamalısınız dediler. daha önce b1 seviyesini bitirdiğimi söylediğimde siz iyi eğitim alamamışsınız dediler. rakip bir kurumu aşağılayarak kendinizi yüceltemezsiniz. bizde başlangıç seviyesini bitirenler şakır şakır ingilizce konuşuyorlar dediler (bir kurumun vaadi ''şakır şakır'' konuşturmak olmamalı).
  daha sonra kurs almak istemediğimi söyleyince daha da küstahlaştılar erasmusa giremiceksin o zaman dediler. girmeyeceğimi söyleyerek teşekkür edip ayrılırken elimi sıkmadılar arkamı döner dönmez a1 seviyesinde b2ye girmeye çalışıyor diye dedikodumu yapmaya başladılar. hemen karşısındaki kursa gittiğimde b1 seviyesi çıktım ve kayıt yaptırdım. şimdi beni rakip firmalarınızdan birinin yazdırdığı paralı eleman diyip kendinizi avutacaksınız fakat sıradan bir öğrenciyim. tamam özel kurssunuz para kaygınızın olduğunu biliyoruz fakat siz tamamen vasat bir ticarethaneye dönmüşsünüz. asla bu kursa gitmenizi tavsiye etmem.
 • hocaların ilgisi, ders içerikleri ve kaynaklar çok başarılı. hiç sıkılmadan, zevkli bir şekilde yabancı dilimi ilerlettim. herkese tavsiye ederim, hiçbir sıkıntı yaşamadan yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz tek yer burası.

  insan kaynaklarından her zaman kibarca ve ilgili davranışlar gördüm. yardımcı olmaya çalıştılar. çalışanlar ve hatta şube müdürü bile aklımdaki sorulara sabırla ve detaylıca açıklama yaptı. pozitif enerjili insanlar. ve tüm bu güzel enerji öğrenme hevesinizi de artırıyor. verimli dersler geçirdim, türkçe konuşmak kursa girdiğimiz andan itibaren yasak. bu da bizi öğrenmeye itiyor, tam da bu şekilde bir kurs arıyordum. yüzde yüz konuşma garanti veriyorlar ancak dedikleri de gerçekleşiyor. ama tabi öğrencinin kendisinin de bir şeyler yapması gerekiyor. hocaların yabancı olması da avantaj çünkü onlarla iletişime geçerek de pratik yapabiliyoruz.

  özetle çok memnunum ve herkese tavsiye ediyorum. kimse sizin kafanızı açıp içine bilgiyi sokamaz ama doğru yolu gösterebilir. bu açıdan amerikan dili edebiyatı dil kursu beni çok iyi besledi. ve ingilizcemin geliştiğini gördüm. hem içiniz rahat hem de aldığınız eğitim kaliteli.