şükela:  tümü | bugün
  • uzak durulması gereken dil kursu
    sıfır profesyonellik, sıfır saygı, sıfır iletişim yeteneğine sahip olan insanlar tarafından yönetilen kursumsu şeydir efendim
    son derece uyduruk bir seviye tespit sınavının ardından sonucumu öğrendim. başka bir kursta aldığım seviyenin altında çıkınca konuşma sınavı yapılmak istediğimi dile getirdim. konuşma sınavı diye boş bir sınıfa geçtik ‘hoca’ ile birlikte.konuşma sınavı yapılmasını beklerken önüme yazılı sınavı atıp son derece aşağılayıcı bir tavırla yanlışlarım gösterildi. üslubu o kadar sert ve aşağılayıcıydı ki şaştım kaldım. konuşma sınavına dahi almadan bana kapı gösterildi. şaka gibiydi. eğitim almak için bir kuruma gidiyorsunuz ve eğitim alanındaki bilginiz ne idüğü belirsiz biri tarafından aşağılanıyor. o alanda yetkin olsam kursa neden gideyim, ki bu ilk gittiğim kurs değil. ingilizce olarak kendimi rahatlıkla ifade edebiliyorum, akademik anlamladaki kaygılarımdan dolayı kursa başvurdum. ‘hoca’ nın sonradan kursta yönetici konumda biri olduğunu öğrendim. yönetici böyle biri ise geri kalan insanları düşünemiyorum.şansım var ki kayıttan önce böyle bir tablo ile karşılaştım.
    aman ha aman!
  • bornova şubesine erasmus sınavına hazırlanmak ve b2 seviyesine kayıt olmak için gittiğimde seviye tespit için yazılı sınavı önüme verdiler. a1 a2 sorularını doğru yaptım b1de 2 yanlışım çıktı. ben b1den başlamalısınız diyeceklerini düşünürken a1den başlamalısınız dediler. daha önce b1 seviyesini bitirdiğimi söylediğimde siz iyi eğitim alamamışsınız dediler. rakip bir kurumu aşağılayarak kendinizi yüceltemezsiniz. bizde başlangıç seviyesini bitirenler şakır şakır ingilizce konuşuyorlar dediler (bir kurumun vaadi ''şakır şakır'' konuşturmak olmamalı).
    daha sonra kurs almak istemediğimi söyleyince daha da küstahlaştılar erasmusa giremiceksin o zaman dediler. girmeyeceğimi söyleyerek teşekkür edip ayrılırken elimi sıkmadılar arkamı döner dönmez a1 seviyesinde b2ye girmeye çalışıyor diye dedikodumu yapmaya başladılar. hemen karşısındaki kursa gittiğimde b1 seviyesi çıktım ve kayıt yaptırdım. şimdi beni rakip firmalarınızdan birinin yazdırdığı paralı eleman diyip kendinizi avutacaksınız fakat sıradan bir öğrenciyim. tamam özel kurssunuz para kaygınızın olduğunu biliyoruz fakat siz tamamen vasat bir ticarethaneye dönmüşsünüz. asla bu kursa gitmenizi tavsiye etmem.