• araya giren otobusler.. evet bu otobusler bazen zamanda kirilmalara neden olabileceke kadar etkiliyici bi gecis yaparlar.. ama olmazsa olmazlari araya girdikten sonra mucizevi bi sekilde yokettikleri insanlardir.. adami hayrete dusururler..
  • cok onemli bir i$ yapan, cok geli$mi$ yuksek teknolojinin kullanan kahraman, bir yandan da elindeki sandwichi hapur hupur yemeyi ihmal etmez
  • korku-gerilim filmlerinde seri ölümlerin sevişen çiftlerle başlaması. bu olayda gençlere "zina yaparsaniz ya kafaniza balta yersiniz ya da köpekbaliklarina yem olursunuz" mesaji vermek isteyen kilisenin parmagi oldugu soylenir.
  • kahramanlar hep iyi kalplidir, ya da kötü adam içindeki gizli iyiliği bulur ancak çok geçtir,genelde sonradan doğru yolu bulan kahramanımızın sonu hazindir,fakat ölürken bile son bir nutuk atmaya nefesi yeter.
  • zor durumda kalan kahraman ve şurekasının sığındıkları yer genellikle bir kilise olur
  • eğer oyuncunun üzerine yatayda veya dikeyde bir şey (araba, taş vs.) hızla yaklaşıyorsa, oyuncu illa bu cismin istikametinde yer alır. sağa sola kaçmaz. gerizekalı bir kadercilik mi diyim, "aman bana bişey olmaz"cılık mı diyim, şok anında beynin durmaktan da beter olması mı diyim bilemedim.
  • arabaların en ufak bir çarpışmada dahi patlaması.
  • bombanın üzerine kaç saniye sonra patlayacağını belirten büyükçe bir dijital gösterge konulup stres yaratılır ve genelde bomba 00:00:01'de durdurulur.

"hey dostum, şuraya sıkı bi yumruk at.."
  • eğer bir karakterin olmadık bir yerinde bir dövme görülüyorsa o karakter ilerde filmdeki iyi adamların başına bela olacaktır.(bkz: ransom)
hesabın var mı? giriş yap